Strona głównaGryAktualnościSzkoły wykorzystają gry Nintendo do uczenia dzieci umiejętności życiowych

Szkoły wykorzystają gry Nintendo do uczenia dzieci umiejętności życiowych

Gaming już na stałe przebił się do tak zwanego mainstreamu. Coraz mniej dziwią turnieje esportowe z wielkimi pulami nagród czy też gracze na okładkach czasopism sportowych lub podpisujący umowy z Adidasem. Brytyjskie szkoły dodatkowo wykorzystują gry w nauczaniu.

Taki pomysł wystosowała organizacja Digital Schoolhouse, której celem jest nauczanie przy pomocy komputerów i gier. Jest ona wspierana przez rząd Wielkiej Brytanii. Organizacja wpadła na pomysł, aby wykorzystać między innymi gry Nintendo do nauczania „umiejętności życiowych”. Jedna z propozycji, to użycie Smash Bros Ultimate. Dzięki wspólnej grze uczniowie mieliby poznawać tajniki pracy zespołowej.

Digital Schoolhouse powstało w 2014 roku. Przez ten czas nawiązali współpracę z wieloma firmami z segmentu gamingowego. W tym roku organizacja ma dotrzeć do około 30 tys. graczy i aż 7 tys. nauczycieli w całej Wielkiej Brytanii. Nie ma czemu się dziwić. Niedawne badania, przeprowadzone przez Maxa Plancka z Institute for Human Development w Berlinie, wykazały, że granie w gry usprawnia te rejony mózgu, które są odpowiedzialne między innymi za: orientację przestrzenną, tworzenie pamięci i planowanie strategiczne. Dodatkowo gry poprawiają umiejętności motoryczne, np. refleks.

Możecie to pokazać rodzicom. Może uwierzą, że granie to nie tylko strata czasu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię