Strona głównaWiadomościGry znowu przyczyną zabójstwa?

Gry znowu przyczyną zabójstwa?

Po raz kolejny gry mają być winne zabójstwa do jakiego doszło na jednej z polskich strzelnic. Fan gier komputerowych oddał trzy strzały w kierunku instruktorki, bo chciał postrzelać do żywych osób.

Jak podaje serwis TVN24 do tragedii doszło 14 czerwca 2019 roku na strzelnicy w Nietoperku. 23-letni wówczas Maksymilian S, skorzystał z usług strzelnicy, bo jak tłumaczy przed sądem, chciał postrzelać dla zabawy. Mężczyzna poprosił 42-letnią instruktorkę o nagranie filmiku jak strzela do tarczy. Po tym jak się odwrócił oddał do kobiety trzy strzały. Pomimo reanimacji instruktorka zmarła.

Mężczyzna tłumaczy, że wystrzelił przez przypadek, a przestraszony nacisnął spust jeszcze dwa razy. Jednak według świadka, męża instruktorki, napastnik miał próbować oddać kolejne strzały również w jego stronę, ale zaciął mu się pistolet.

Zobacz: Destiny 2 – Sezon Bezkresnej Nocy wystartował

Zdaniem biegłych, mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był poczytalny i doskonale zdawał sobie sprawę z tego co robi. Co więcej, stwierdzili także, że jest uzależniony od gier komputerowych, a konkretnie od strzelanek. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa, Maksymilian S. został skazany na dożywocie. Podczas rozprawy apelacyjnej, wyrok został złagodzony.

W uzasadnieniu wyroku wydanego przez sędziego Rafała Kraciuka możemy przeczytać:

Naciskał na spust, bo chciał zabić. Jeżeli chodzi o zabójstwo Katarzyny Ch., to pierwszy strzał był w żuchwę, drugi strzał był w klatkę piersiową i wtedy kobieta upadła. Trzeci strzał – w głowę leżącej kobiety – to była egzekucja. Działał z zimną krwią, to nie był wypadek. Oskarżony działał z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia. Oskarżony jest osobą wyrachowaną. Brak u niego poczucia winy, skruchy. Chciał po prostu postrzelać do osób żywych. Był osobą poczytalną i wiedział, co robi, zabił bez żadnego powodu. Po tych dwóch strzałach oddał trzeci strzał, aby mieć pewność, że Katarzyna nie żyje.

Mężczyzna może ubiegać się o warunkowe zwolnienie nie wcześniej niż po 30 latach odbytej kary. Wcześniej mógł to zrobić po 40 latach. Niestety po raz kolejny nastąpiła próba wskazania gier komputerowych jako jedna

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię