Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGTA 5: nowy mod sprawi, że gra Rockstar znów będzie wyglądać fenomenalnie

GTA 5: nowy mod sprawi, że gra Rockstar znów będzie wyglądać fenomenalnie

Trwają prace nad nowym modem do GTA 5. NaturalVision Evolved, jak można dostrzec na pierwszych materiałach, sprawi, że 7-letni już tytuł Rockstar znowu będzie wyglądał jak nowość.

GTA 5 pierwotnie ukazało się w 2013 roku na konsolach, by rok później zagościć na PC. I już wtedy było grą oszałamiającą graficznie. Ale po tych 7 latach, które minęły od premiery, nie wygląda już aż tak przebojowo jak wtedy. I to właśnie postanowił zmienić autor moda NaturalVision Evolved.

Zobacz: GTA 4 w 4K na silniku GTA 5 – to jest piękne!

NVE to rozwinięcie moda NaturalVision Remastered, projektu, nad którym od lat pracuje uznany w środowisku moderów Jamal “Razed” Rashid. Celem modyfikacji jest zbliżenie miasta gry wyglądem do południowej Kalifornii. Razed dla swojego projektu wykonał już między innymi setki zdjęć i nagrał godziny materiału wideo, które są wzorem dla wprowadzanych przez niego zmian.

Aktualnie mod dostępny jest jedynie jako “wczesna wersja” przez konto Patreon Razeda. Dostęp do niego można otrzymać po wpłaceniu 10 dolarów. Twórca pracuje nad darmową, publicznie dostępną wersją, ale aktualnie poświęca projektowi tyle czasu, że każde wsparcie będzie mile widziane.

Zobacz: Co po GTA 5? Wyciekła lista darmowych gier w Epic Games Store

Modyfikacja zawiera między innymi zmiany dla pogody, oświetlenia, kolorów otoczenia, tekstur świata, budynków i wielu innych. Oprócz tego, autor pracuje nad wieloma efektami graficznymi, w tym… ray tracingiem. A właściwie jego odmianą, która uwzględnia jedynie oświetlenie widoczne w kadrze – “prawdziwy” ray tracing to także śledzenie promieni poza kadrem. Powód takiego kompromisu jest prosty – prawdziwy ray tracing istotnie ograniczyłby płynność animacji i przyjemność z gry.

Zobaczcie na poniższym materiale jak wygląda aktualnie postęp prac nad modem – pamiętając oczywiście, że to “praca w toku”. 

Trailer NaturalVision Evolved – moda do GTA 5:

Jak Wam się podoba?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię