Strona głównaGryAktualnościGTA 6 – co wyciek może oznaczać dla Rockstar?

GTA 6 – co wyciek może oznaczać dla Rockstar?

Kilka dni temu doszło do dużego przecieku, w sieci zostały opublikowane materiały z tworzonego właśnie GTA 6. Rockstar wydał już w tej sprawie oświadczenie, co to jednak może oznaczać dla firmy?

Po tym jak w sieci pojawiły się materiały z GTA 6 w sieci zawrzało. Rockstar dość szybko wydał w tej sprawie oświadczenie, podkreślając, że przedstawiciele firmy są bardzo rozczarowani sytuacją. Jednak według zapewnień cała sprawa ma nie wpłynąć negatywnie na prace zespołu projektowego.

Oprócz samych materiałów z gry wyciekł także kod źródłowy. Firma postanowiła jednak nie udawać, że nic się nie stało i przyznała się do porażki. Za cały wyciek odpowiedzialna jest osoba niezwiązana z Rockstar, która dostała się do nich w sposób nieautoryzowany.

Deweloperzy podkreślają, że prace nad kolejną odsłoną GTA będą kontynuowane zgodnie z planem. Sam zespół nadal jest zaangażowany w tworzenie gry, która ma dostarczyć najlepsze wrażenia i doświadczenia.

W oficjalnym komunikacie czytamy:

Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, w której nieupoważniona osoba uzyskała nielegalny dostęp i pobrała poufne informacje z naszych systemów, w tym wczesne materiały filmowe dotyczące rozwoju kolejnego Grand Theft Auto. W chwili obecnej, nie przewidujemy żadnych zakłóceń w świadczeniu naszych usług w zakresie gier na żywo ani długoterminowego wpływu na rozwój naszych bieżących projektów.

Jesteśmy bardzo rozczarowani, że szczegóły dotyczące naszej następnej gry zostały ujawnione w taki sposób. Nasze prace nad kolejną grą Grand Theft Auto będą kontynuowane zgodnie z planem i jesteśmy tak samo zaangażowani jak zawsze w dostarczenie wam, naszym graczom, doświadczenia, które naprawdę przekroczy wasze oczekiwania.

Wkrótce podamy więcej szczegółów i oczywiście gdy będzie gotowa odpowiednio przedstawimy wam naszą następną grę. Chcemy podziękować wszystkim za ich ciągłe wsparcie w tej sytuacji.

Zespół Rockstar Games

Mleko się rozlało, jednak co to oznacza dla Rockstar?

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że przechwycone materiały pochodzą z bardzo wczesnej wersji gry i nie zdradzają absolutnie żadnych elementów fabuły. Według plotek materiały mają około 3-4 lat, co oznacza, że obecnie gra może wyglądać całkowicie inaczej. Możliwe, że część z mechanik została zaimplementowana, inne zostały odrzucone lub zmienione. Ostatecznie nie mamy kompletnie pojęcia jak może wyglądać GTA.

Pozostaje jeszcze mieć nadzieję, że Rockstar w przyszłości lepiej zabezpieczy swoją sieć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię