Strona głównaKonsoleSony pracuje nad wymiennym napędem blu-ray?

Sony pracuje nad wymiennym napędem blu-ray?

Przenośny napęd blu-ray dla PlayStation 5 miałby zadebiutować we wrześniu przyszłego roku. Będzie on przeznaczony dla nowej wersji konsoli, wyposażonej w dodatkowy port USB-C.

Jak donosi serwis Insider Gaming nowa konsola będzie miała praktycznie identyczną konfigurację jak te sprzedawane obecne. Różnica będzie polegała na możliwości podłączenia przenośnego napędu optycznego oraz wzbogaceniu konsoli o dodatkowy port USB-C, który domyślnie ma służyć podłączeniu napędu.

Po co jednak Sony miałoby robić coś takiego skoro obecnie sprzedaje zarówno wersje z napędem jak i bez. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Koszty produkcji rosną, dzięki pozbyciu się ze standardu napędu Sony zetnie koszty i zarobi dodatkowo na sprzedaży oddzielnych napędów, tym którzy tego potrzebują.

W ten sposób firma skupi się na produkcji jednego modelu konsoli zamiast dwóch. Co więcej, byłoby to spore odróżnienie od Microsoftu, który oferuję wersję bez napędu o znacznie gorszych parametrach w porównaniu z wersją z napędem optycznym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię