Strona głównaGryAktualnościGTA 6 – mapa gry tak duża jak w RDR2

GTA 6 – mapa gry tak duża jak w RDR2

Do sieci trafiły informacje o wielkości mapy w kolejnej odsłonie serii GTA. Według przecieku ta miałby być tak duża jak w Red Dead Redemption 2.

Rewelacje te pochodzą od Matheusvictorbra, który uchodzi za osobę dobrze poinformowaną. Wcześniej użytkownik ten dzielił się informacjami na temat fabuły oraz udostępnił m.in. screen z gry.

Według najnowszego wpisu rozmiar mapy w GTA 6 ma być zbliżony do tej z RDR2. Ta miała około 75 kilometrów kwadratowych. Jest to znacznie więcej niż np. w Skyrim czy Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale nadal nie jest to gigant. Dla równania mapa z Wiedźmina 3 miała 220 km kwadratowych a z GTA V – 120 km kwadratowych.

Zobacz: GTA 6 – coś ważnego stanie się 7 sierpnia

Co ciekawe, według Matheusvictorbra odwiedzimy także Karaiby. Ma to być jednak zamknięty obszar dostępny w ramach jednej z misji, podobnie jak Guarma w RDR2, gdzie trafialiśmy w konkretnym momencie kampanii.

Poza tym Rockstar ma planować wprowadzenie większej liczby lokacji w GTA 6 za pomocą aktualizacji lub DLC. To sprawiałoby, że mapa z biegiem czasu mogłaby znacznie się rozrosnąć. Oczywiście są to tylko plotki i sam Rockstar na razie nie odnosi się do tego w żaden sposób. Firma milczy też o dacie premiery, która według plotek ma mieć miejsce w okolicach 2024 lub 2025 roku.

Pozostaje czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię