Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGTA 6 – Przeciek z austriackiego sklepu to prawdopodobnie fake

GTA 6 – Przeciek z austriackiego sklepu to prawdopodobnie fake

Na stronie austriackiego sklepu z grami Gameware rzekomo pojawiła się oferta przedsprzedaży GTA 6 wraz z wyznaczoną datą premiery na 2020 rok. Wygląda jednak na to, że screeny przedstawiane jako dowód zostały sfabrykowane, a cała akcja to fake.

W sieci krążyły informacje o opublikowaniu przez austriacki sklep z grami Gameware oferty przedsprzedaży GTA 6. Jak sugerowały wykonane screeny premiera gry została wyznaczona na ten rok. Niestety wygląda na to, że jest to mistyfikacja. Oferta nie jest dostępna na stronie sklepu, co swoją drogą nie jest dziwne w przypadku gdy pracownicy pośpieszyli się z publikacją oferty. Jednak brak również jakichkolwiek linków, które pozwalałby zweryfikować obecność witryny w archiwach internetu.

Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę, że sklep ma już swój udział w przeciekach takich gier jak Neeed For Speed Heat i Devil May Cry 5, to GTA 6 wygląda zbyt podejrzanie. Pierwsze co rzuca się w oczy to informacja, że Grand Theft Auto 6 zostało ocenione przez AT-PEGI, ale na stronie PEGI nie ma żadnych informacji o GTA 6. Co więcej, do wyboru jest platforma PS4, Xbox One i PC jednak brak nowych konsol. Take-Two Interactive mocno zapowiadało, że GTA 6 będzie kierowane do nowych systemów.

Zobacz: GTA 5 Vice City vs GTA Vice City – porównanie moda i oryginalnej gry

Najbardziej podejrzane jest jednak wydanie GTA 6 jednocześnie na konsolach i PC. RDR 2 został wydany na PC w rok po wersji konsolowej. Z kolei GTA V na PC trafiło po ponad dwóch latach od pierwszego wydania konsolowego.

Owszem Rockstar poszukuje obecnie człowieka, który zajmie się przygotowaniem trailera, a samo Take-Two mocno zasugerowało, że GTA 6 jest w fazie rozwoju i do Rockstar zatrudnianych jest wielu programistów. Jednak w tym wszystkim warto mieć trochę dystansu i podchodzić do tego typu informacji na chłodno i na spokojnie. Nawet jeżeli GTA 6 miałby trafić do sklepów dzisiaj, to spokojnie starczy dla wszystkich. Jeżeli nie wersji pudełkowych to z pewnością cyfrowych. Gdy będziemy wiedzieć w temacie coś więcej damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetweaktown
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Dwa dni temu czytałem o tym, że sklep udostępnił GTA 6 na swojej stronie. Nie wierzyłem screenom więc udałem się na stronę ów sklepu i owszem, mieli w ofercie GTA 6, w wersjach na ps4, xone i pc. Więc być może jednak jest coś na rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię