Strona głównaGryAktualnościGTA 6 – według współzałożyciela Rockstar gra może nie być zabawna jak...

GTA 6 – według współzałożyciela Rockstar gra może nie być zabawna jak poprzednie części

Jamie King – współzałożyciel Rockstar Games w wywiadzie stwierdził, że GTA 6 może nie być tak zabawne jak poprzednie części serii. Deweloper opowiedział również o swoim odejściu z firmy.

Jamie King jest jednym z założycieli Rockstar Games. Z firmy odszedł on w 2006 roku. Niedawno udzielił wywiadu dla Killaz. Youtuber zadał Kingowi wiele pytań dotyczących pracy w Rockstar, oraz przyczynę odejścia. Nie zabrakło również pytania o GTA 6. Według Kinga kolejna odsłona serii może nie być taka zabawna jak poprzednie części.

Zobacz: Wyciekła oferta PS Plus na grudzień

Rockstar jak na razie oficjalnie nie zapowiedział GTA 6, jednak nikomu nie przeszkadza mówić na ten temat i snuć kolejne domysły. King brał wcześniej udział w tworzeniu m.in. San Andreas oraz Vice City. Killaz zapytał go o to jak odejścia z firmy mogą wpłynąć na całe studio i gry, które tworzą. Według Kinga nie powinniśmy spodziewać się wielkich rewolucji w mechanice nadchodzących gier, jednak sam ton produkcji może być zmieniony.

Z tego powodu nie powinniśmy liczyć na specyficzny humor i klimat jaki towarzyszy serii GTA. Jednocześnie podkreśla, że nie spodziewa się, że Rockstar stworzy coś kiepskiej jakości. Dodaje, że ciężko byłoby zepsuć tak dobrze działającą maszynę, a biorąc pod uwagę sukces GTA Online, wszystko dla firmy powinno ułożyć się dobrze. Jednak sukces ten spowodował, że Rockstar nie odczuwa żadnej presji, aby zapowiedzieć GTA 6.

Killaz zapytał również Kinga o ostatnie odejścia z Rockstara. Nie tak dawno firmę opuścił Leslie Benzies oraz Dan Houser – jeden ze współzałożycieli. King raczej nie był w tym temacie zbyt wylewny, stwierdził tylko, że nie zaskoczył go pozew w sprawie Benziesa, który miał nie otrzymywać tantiem za swoją pracę. Według niego Hauser dzięki odejściu w końcu odpocznie i może zabierze się za napisanie książki.

Potem wspomniał również swoje odejście z firmy. Jak stwierdził, w pewnym momencie uznał, że droga, którą firma chciała podążać z grami nie była jego drogą. Do tego był zmęczony pracą 7 dni w tygodniu i uznał, że życie jest na to za krótkie. Dodał, że miło wspomina dawne czasy, ale nie chciałby wrócić do Rockstara.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię