Strona głównaGryAktualnościGTA Online – hakerzy mogą usuwać konta graczy

GTA Online – hakerzy mogą usuwać konta graczy

Hakerzy odnaleźli poważną lukę bezpieczeństwa w GTA Online. Dzięki niej mogą skasować dowolne konto. Na graczy padł blady strach.

Chyba każdy kto grał kiedyś w grę online przynajmniej raz spotkał cwaniaka, który wykorzystuje nielegalne oprogramowanie lub luki w grze, żeby uzyskać przewagę nad innymi. Niezależnie od tego czy są to wallhacki czy auto-aimy obecność takiego typka zawsze psuje zabawę. Jednak zdarza się, że poza upierdliwością, niektóre z takich sztuczek mogą stać się niebezpieczne. Oczywiście nie chodzi tu o bezpieczeństwo dla zdrowia lub życia, ale o bezpieczeństwo konta z gry.

Użytkownik Tez2 na Twitterze poinformował o nowym hacku w GTA Online, który pozwala na zdalne manipulowanie statystykami graczy, możliwość uszkadzania kont oraz trwale banować i usuwać konta.

Autor wpisu ostrzega aby każdy kto gra w GTA Online powinien zabezpieczyć się dobrym firewallem lub jeżeli go nie ma to najlepiej nie logować się do gry. Luka w zabezpieczeniach może zostać wykorzystana nie tylko do przejęcia władzy nad kontem gry, ale także spowodować uszkodzenie komputera gracza.

Obecnie Rockstar ma pracować nad usunięciem problemu, jednak nie jest znany czas realizacji. Jak na razie deweloper nie odniósł się do tematu oficjalnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię