Advertisement
Strona głównaPoradnikiGryGTA Online – poradnik dla początkujących. Jak zarabiać pieniądze?

GTA Online – poradnik dla początkujących. Jak zarabiać pieniądze?

Darmowe Grand Theft Auto V na Epic Games Store przyniosło grze Rockstar mnóstwo nowych graczy. Postanowiliśmy więc wyciągnąć w ich stronę pomocną dłoń i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie – jak szybko zostać milionerem w GTA?

Poznajcie Michaela, Trevora i Franklina

Zanim przejdziemy do konkretnych rad dotyczących pieniędzy, drobna sugestia odnośnie podstawowych mechanik gry. Jeżeli jest to wasza pierwsza styczność z Grand Theft Auto V, warto zacząć od przejścia kampanii. Single player jest nie tylko świetną, wciągającą grą, ale stanowi również solidny wstęp do GTA Online.

Przejście trybu fabularnego nie przełoży się bezpośrednio na wasze zarobki w multiplayerze. Będziecie jednak zaznajomieni z charakterem misji w GTA oraz podstawowymi mechanikami pokroju sklepów z amunicją, napadów czy kradzieży samochodów.

Podwójne doświadczenie i zniżki od Rockstar

Zanim w ogóle zaczniecie planować swoje codzienne aktywności, warto wiedzieć, że multiplayer funkcjonuje wokół popularnego systemu tygodniowych resetów. Każdego tygodnia Rockstar ogłasza listę tymczasowych zmian, które będą obowiązywały przez następne siedem dni. Najłatwiej znaleźć te informacje na subreddicie r/gtaonline.

14/5/2020 Weekly GTA Online Bonuses from gtaonline

Jak widać na powyższym przykładzie z 14 maja, w tym tygodniu dodano do gry dwa pojazdy. Kilka z nich jest objętych promocją, dodatkowe dwie zniżki dostali również posiadacze Twitch Prime, a dwa time triale, gwarantujące szybki zastrzyk gotówki za ich ukończenie, znajdują się w Power Station i Kasynie.

Najbardziej interesuje Was jednak fragment „Double GTA$ and RP Activities”. W każdym tygodniu znajdują się tam bowiem aktywności, których ukończenie będzie gwarantowało dwa razy więcej gotówki i RP. Czasami nie będą to aktywności opłacalne, ponieważ zajmują dużo czasu i już bez bonusów nie gwarantują zbyt dużo pieniędzy. Jeżeli zobaczycie tam jednak jakieś wyścigi, misje kontaktów, VIP czy aktywności CEO, warto przysiąść w weekend i zarobić kilka milionów na dalsze inwestycje.

Misje kontaktów najlepszym źródłem gotówki dla nowicjuszy

Jeden z najprostszych i najbardziej przyjaznych dla początkującego gracza sposobów na zarabianie pieniędzy. Wystarczy wyciągnąć swój telefon, z listy aktywności wybrać misje kontaktów i poczekać, aż matchmaking dorzuci Was do nowego lobby. Zostaniecie wyznaczeni do wykonania losowej misji z szerokiej puli różnych zadań.

Czasami będzie trzeba uciec policji, innym razem zabrać narkotyki z rąk kilku gangsterów albo ukraść jakiś samochód. Większość misji zajmuje do 10 minut, mogą wziąć w nich udział maksymalnie cztery osoby, a nagroda jest zależna od tego, ile czasu zajmie Wam wykonanie zadania. Maksymalna wypłata to 20 tysięcy dolarów za co najmniej 15 minut spędzonych wewnątrz misji.

Rodzaje wykonywanych zadań nie mają znaczenia, każde z nich gwarantuje dokładnie te same nagrody. Niektóre z nich będą po prostu szybsze i łatwiejsze do wykonania. Mniej doświadczeni gracze, którzy nie znają jeszcze poszczególnych misji, mogą spodziewać się zarobku w wysokości ok. 100 tysięcy dolarów na godzinę.

Wyścigi kaskaderskie

Na liście szybkich akcji w swoim telefonie znajdziecie również różnego rodzaju wyścigi. Chociaż ścigać możecie się tam, gdzie Wam się podoba, najbardziej wyjątkowe są zdecydowanie wyścigi kaskaderskie. Zamiast potyczek na ulicach Los Santos zostaniecie wrzuceni w pokręcone, wymagające trasy pełne wysokich skoków i pętli.

Jeżeli chodzi o zarabianie pieniędzy na wyścigach, raczej nie będziecie w stanie przebić tego, co przynoszą początkującym misje kontaktów. Pieniądze, jakie dostajecie za ukończony wyścig są bowiem uzależnione od tego, które miejsce zajęliście. Niskie pozycje przynoszą bardzo niskie wypłaty w stosunku do poświęconego na aktywność czasu.

GTA 5 wyścigi

Wyścigi są jednak jednym ze sposobów na odblokowywanie części do pojazdów. Z myślą o przyszłym tuningowaniu kupowanych samochodów, warto czasami spróbować swoich sił w kilku wyścigach. Najdroższe i najbardziej przydatne części w garażach Los Santos będą wymagały od Was co najmniej kilkudziesięciu zwycięstw.

Jednorazowy zastrzyk gotówki

Przez ostatnie lata rozwijania GTA Online w grze pojawiło się kilka aktywności gwarantujących duże pieniądze, które można wykonać tylko raz.

Najtrudniejszą z nich jest zdecydowanie nauka pilotażu. Zaraz obok bramy wjazdowej na lotnisko w Los Santos znajdziecie drzwi do szkoły latania. Wejście w niebieski okrąg włączy listę wyzwań, jakie czekają na Was na drodze do zdobycia tytułu świetnego pilota. Od prostych, stosunkowo intuicyjnych beczek i przelotów pod mostami, aż po nieco trudniejsze, bardziej czasochłonne zadania. Zdobycie złotego medalu w każdym z wyzwań zapewni Wam ok. 230 tysięcy.

Znacznie prostszą operacją jest Bounty Target. Wprowadzona jako zapowiedź Red Dead Redemption 2 misja rozpoczyna się od wiadomości od Maude oferującej pracę łowcy głów. SMS przychodzi do Was losowo podczas grania w GTA Online. Dostaniecie łącznie pięć różnych zleceń. Musicie udać się we wskazane na mapie miejsce, schwytać lub zabić cel widoczny na zdjęciu, które otrzymacie na swój telefon i wrócić do Maude.

Ponadto, po ukończeniu pięciu zadań zostaniecie wysłani po tajemniczą skrzynię, w której będzie czekał kamienny toporek. Zabicie 25 rywali z nowej broni zagwarantuje Wam 250 tysięcy, obok nagród za wszystkich schwytanych przestępców.

Ostatnie wyzwanie to Treasure Hunt, który rozpoczyna się losowym mailem od vanderline@eyefind.com. Najprościej będzie wysłać Was w tym miejscu do krótkiego poradnika na YouTube. Będziecie musieli odwiedzić kilka lokacji, po czym strzelić 25 headshotów ze zdobytego rewolwera. W nagrodę na konto gracza trafia kolejne 250 tysięcy.

Praca dla CEO

GTA 5 CEO

Jest również rozwiązanie dla osób, które dołączają do jakiejś ekipy albo mają już w GTA Online doświadczonych znajomych. Najszybszym sposobem na pomoc początkującym kolegom jest zatrudnienie ich w swojej organizacji. Pracownicy będą zarabiać stałą kwotę za ochronę swojego CEO, a dodatkowa pomoc przy różnego rodzaju rozpoczynanych przez szefa aktywnościach również gwarantuje dodatkową gotówkę.

 

Zaplanuj swoje wydatki

Ostatnia wskazówka to bardziej przestroga przed żerującym na twoją gotówkę Rockstar. Pojazdy wyglądają świetnie, jazda czołgiem kusi wiele początkujących graczy, a helikopter wydaje się niezbędny. Jeden zakup może Was niestety kosztować długie godziny grindu, więc warto najpierw przemyśleć i zaplanować swoje wydatki.

Nie jest wielką tajemnicą fakt że doświadczeni gracze, CEO, właściciele gangów motocyklowych czy nocnych klubów, nie muszą martwić się misjami kontaktów, żeby zarabiać pieniądze. Przy rozsądnych inwestycjach pieniądze błyskawicznie zaczynają mnożyć się w oczach. Zyskujecie dostęp do coraz to większej liczby aktywności, kupujecie kolejne inwestycje i godzinne zarobki zaczynają grubo przekraczać 100 tysięcy. Zanim jednak dojdziecie do tego poziomu, trzeba doświadczyć długich godzin farmienia misji od Lestera.

Jeżeli dorobicie się już jakichś pieniędzy, odbierzecie milion rozdawany aktualnie dla posiadaczy Twitch Prime’a i zgarniecie bonusy gwarantowane aktualnie nowym graczom, zastanówcie się więc, zanim wydacie wszystko na szybki samochód.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię