Strona głównaGryAktualnościGTA: The Trilogy – Rockstar ocenzurował grę

GTA: The Trilogy – Rockstar ocenzurował grę

Wygląda na to, że Rockstar przy okazji poprawiania tekstur w Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition zabrał się także za cenzurowanie niektórych elementów gry. Gracze przeanalizowali zwiastun gry i zauważyli, że deweloperzy usunęli niektóre kontrowersyjne dzisiaj treści.

Niedawno Rockstar zaprezentował pierwszy oficjalny zwiastun Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition. Gracze nie mogli przepuścić takiej okazji i zabrali się za analizy porównawcze względem oryginałów. Okazuje się, że deweloperzy przy okazji poprawiania tekstur zabrali się także za cenzurę.

Zobacz: Forza Horizon 5 – można już pobierać grę na PC i Xboksach

Jak podaje serwis Game Rant, użytkownik Reddit o pseudonimie Chazza354 zauważył, że z koszuli Phila Cassidiego zniknęła flaga Konfederacji, zamiast niej pojawiła się czaszka. Niektórzy twierdzą, że Rockstar Games zabrało się za cenzurowanie gry, chociaż inni utrzymują, że podmianka została wykonana tylko na potrzeby zwiastuna.

Phil Cassidy’s shirt has been altered to remove the confederate flag – in a trilogy that laughs in the face of political correctness, what else have they altered to please a modern audience? Radio ads/discussions? Character dialogue ? Objectives? from GTA

Obecnie flaga Konfederacji jest postrzegana znacznie gorzej niż miało to miejsce podczas premiery oryginalnych gier GTA SA, GTA VC i GTA III. Obecnie eksponowanie flagi uznawane jest za przejaw rasizmu. Rockstar mógł w tej sytuacji postąpić zachowawczo by nie prowokować opinii publicznej, a jednocześnie nie zamykać sobie drogi do sprzedaży gry części społeczności graczy.

Na razie nie wiadomo czy to jedyna zmiana jaka została wprowadzona w odświeżonej wersji GTA. Tego dowiemy się dopiero po premierze. Ta z kolei zaplanowana jest na 11 listopada tego roku. Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition trafi na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Co więcej, 7 grudnia na półki sklepowe trafi także pudełkowa wersja konsolowa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię