Strona głównaGryAktualnościGTA VI – FBI zainteresowało się 16-latkiem w związku z ostatnim przeciekiem

GTA VI – FBI zainteresowało się 16-latkiem w związku z ostatnim przeciekiem

Wygląda na to, że FBI dobierze się do tyłka osobie zamieszanej w niedawny wyciek materiałów z GTA VI. Podejrzanym okazał się genialny dzieciak.

Kilka dni temu Internet zagrzał się z powodu wycieku materiałów z wczesnej wersji nadchodzącego GTA VI. Od kilku w sieci pojawiają się kolejne spekulacje na temat tej sprawy, większość z nich wyklucza się wzajemnie. Jedną z takich plotek jest m.in. wyciek kodu źródłowego gry, który okazał się nieprawdą.

Rockstar w międzyczasie opublikował stosowne oświadczenie, potwierdzając autentyczność materiałów. Teraz firma skupia się na odnalezieniu winnego całej hecy. W sprawę włączyło się także FBI, to pozwala przypuszczać, że mamy do czynienia z grubszą sprawą.

Ale od początku, 19 września Uber na swoim blogu poinformował o ataku. Po wewnętrznym śledztwie ustalono jego przebieg oraz sposób ataku. W oświadczeniu czytamy:

Atakujący uzyskał dostęp do kilku kont pracowników, co ostatecznie dało mu podwyższone uprawnienia i szereg narzędzi, w tym G Suite oraz Slacka.

Grupa odpowiedzialna za atak, to ta sama, która stała za atakiem na Microsoft, w wyniku którego przejęte prawie 40 GB kodu źródłowego m.in. Binga, Cortany. W wyniku tego ataku oberwał także Samsung oraz inne firmy technologiczne. Ataku dokonała grupa Lapsus$, która była również zamieszana w atak na Nvidię.

Nieco wcześniej londyńska policja wpadła na trop szesnastolatka z Oksfordu, który miał zgromadzić całkiem niezłą sumkę dzięki działalności hakerskiej. Przy okazji miał on stanowić jeden z filarów grupy Lapsus$.

Posługujący się pseudonimem „White” lub „Breachbase” nastolatek stoi podobno za płodną grupą hakerską Lapsus$ z siedzibą prawdopodobnie w Ameryce Południowej.

Podczas czynności dochodzeniowych aresztowane 7 osób w wieku od 16 do 21 lat. Na razie żadna z nich nie usłyszała zarzutów. Obecnie Uber nawiązał współpracę z FBI w celu namierzenia członków Lapsus$, to może oznaczać, że za jednym z największych wycieków w branży gier odpowiada szesnastolatek. Trzeba dodać, że bardzo inteligentny szesnastolatek, według BBC na swoich kontach zgromadził 14 milionów dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię