Strona głównaWiadomościGTX 1080 Ti już nie jest najmocniejszą kartą na rynku. Oto Titan...

GTX 1080 Ti już nie jest najmocniejszą kartą na rynku. Oto Titan Xp!

Minęło zaledwie kilka tygodni od premiery karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, a już straciła ona palmę pierwszeństwa. Dość niespodziewanie Zieloni zaprezentowali jeszcze mocniejszy model o nazwie Titan Xp.

Tak, mowa o karcie graficznej Nvidia GeForce Titan Xp. Nie ma tutaj żadnego błędu. Właśnie tak Zieloni postanowili nazwać nowy, najmocniejszy model w swojej ofercie. Jest to oczywiście następca Titana X. Karta wyposażona jest w układ Pascal GP102, który został wykonany w procesie technologicznym 16 nm FinFET. To ten sam procesor, co w Titan X i GTX 1080 Ti, ale w tym przypadku nie został w żaden sposób ograniczony. Ma pełne 30 bloków SM z 3840 procesorami strumieniowymi i 240 jednostkami teksturującymi. Do tego dochodzi jeszcze 96 rasteryzatorów.

GeForce Titan Xp wyposażony jest w 12 GB pamięci GDDR5 na 384-bitowej szynie. Według danych technicznych ma ona szybkość 11,4 Gbps, czyli wyższą w porównaniu do GTX 1080 Ti (11 Gbps) i Titan X (10 Gbps). To przełożyło się na dużo większą przepustowość, która wynosi aż 547,7 GB/s. Warto jeszcze wspomnieć o zegarach, które ustawiono na 1480 MHz w trybie bazowym i 1582 MHz w Boost. To wszystko ma przekładać się na 12 teraflopów wydajności.

Poza tym karta jest wyposażona w chłodzenie NVTTM z komorą parową i wentylatorem promieniowym. Do zasilania wymaga podłączenia dwóch złączy: jednego 6- i jednego 8-pinowego. Titan Xp oferuje trzy porty DisplayPort 1.4 HDR oraz jeden HDMI 2.0b.

Niestety, mogą być spore problemy z kupnem karty w Polsce. Nvidia nie planuje oddawania modelu w ręce innych producentów. To oznacza, że do sprzedaży trafi tylko model referencyjny, a zakupu można dokonać jedynie bezpośrednio od Zielonych. Problem polega na tym, że oficjalny sklep Nvidii nie wysyła zakupionych towarów do Europy, więc jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pośrednika. Jednak trzeba liczyć się ze sporą ceną, która została ustalona na poziomie 1200 dolarów.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię