Strona główna Wiadomości GTX 1080 Ti już nie jest najmocniejszą kartą na rynku. Oto Titan...

GTX 1080 Ti już nie jest najmocniejszą kartą na rynku. Oto Titan Xp!

- Reklama -

Minęło zaledwie kilka tygodni od premiery karty graficznej Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, a już straciła ona palmę pierwszeństwa. Dość niespodziewanie Zieloni zaprezentowali jeszcze mocniejszy model o nazwie Titan Xp.

Tak, mowa o karcie graficznej Nvidia GeForce Titan Xp. Nie ma tutaj żadnego błędu. Właśnie tak Zieloni postanowili nazwać nowy, najmocniejszy model w swojej ofercie. Jest to oczywiście następca Titana X. Karta wyposażona jest w układ Pascal GP102, który został wykonany w procesie technologicznym 16 nm FinFET. To ten sam procesor, co w Titan X i GTX 1080 Ti, ale w tym przypadku nie został w żaden sposób ograniczony. Ma pełne 30 bloków SM z 3840 procesorami strumieniowymi i 240 jednostkami teksturującymi. Do tego dochodzi jeszcze 96 rasteryzatorów.

GeForce Titan Xp wyposażony jest w 12 GB pamięci GDDR5 na 384-bitowej szynie. Według danych technicznych ma ona szybkość 11,4 Gbps, czyli wyższą w porównaniu do GTX 1080 Ti (11 Gbps) i Titan X (10 Gbps). To przełożyło się na dużo większą przepustowość, która wynosi aż 547,7 GB/s. Warto jeszcze wspomnieć o zegarach, które ustawiono na 1480 MHz w trybie bazowym i 1582 MHz w Boost. To wszystko ma przekładać się na 12 teraflopów wydajności.

Poza tym karta jest wyposażona w chłodzenie NVTTM z komorą parową i wentylatorem promieniowym. Do zasilania wymaga podłączenia dwóch złączy: jednego 6- i jednego 8-pinowego. Titan Xp oferuje trzy porty DisplayPort 1.4 HDR oraz jeden HDMI 2.0b.

Niestety, mogą być spore problemy z kupnem karty w Polsce. Nvidia nie planuje oddawania modelu w ręce innych producentów. To oznacza, że do sprzedaży trafi tylko model referencyjny, a zakupu można dokonać jedynie bezpośrednio od Zielonych. Problem polega na tym, że oficjalny sklep Nvidii nie wysyła zakupionych towarów do Europy, więc jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pośrednika. Jednak trzeba liczyć się ze sporą ceną, która została ustalona na poziomie 1200 dolarów.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE