Strona głównaWiadomościGTX 1080 Ti z wyświetlaczem LCD już oficjalnie!

GTX 1080 Ti z wyświetlaczem LCD już oficjalnie!

Już wcześniej pojawiały się plotki na temat karty graficznej Colorful GeForce GTX 1080 Ti Vulcan X OC, która miała być wyposażona w wyświetlacz LCD. Teraz model ten został oficjalnie zaprezentowany przez producenta.

Najciekawszym elementem w nowej karcie graficznej jest wbudowany w nią ekran LCD. Może on wyświetlać informacje o aktualnym taktowaniu procesora graficznego, jego temperaturę oraz obciążenie. Ale to nie jedyny, zaawansowany element karty. GTX 1080 Ti Vulcan X OC wyposażona w sekcję zasilania iGame Pure Power w układzie 16+2 z rygorystycznie wyselekcjonowanymi układami DualMOS MosFET. Poza tym karta ma system chłodzenia z sześcioma ciepłowodami oraz trzema wentylatorami o średnicy 92 mm każdy.

Model Colorful GeForce GTX 1080 Ti Vulcan X OC ma procesor graficzny Nvidia GP102 z 3584 jednostkami CUDA oraz 11 GB pamięci VRAM GDDR5X. Jest to wersja fabrycznie podkręcona. Producent zdecydował się na zastosowanie zegarów odpowiednio 1,6 GHz w trybie bazowym i aż 2,0 GHz w trybie Boost. Dla porównania modele referencyjne mogą pochwalić się odpowiednio częstotliwościami 1,48 GHz i 1,58 GHz, więc wzrost jest znaczący. Powinno się to przełożyć na spory skok wydajnościowy. Niestety, na ten moment nie wiemy, kiedy ruszy sprzedaż Colorful GeForce GTX 1080 Ti Vulcan X OC. Cena karty również nie jest znana.

Źródło: Colorful

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię