Strona głównaWiadomościHakerzy zasadzili się na graczy Fortnite. Z kont użytkowników giną pieniądze

Hakerzy zasadzili się na graczy Fortnite. Z kont użytkowników giną pieniądze

Sieciowe Fortnite bije rekordy popularności nie tylko wśród graczy. Cyberprzestępcy znaleźli nowe miejsce do przeprowadzania ataków.

Porzućcie wszelką nadzieje Wy, którzy założyliście konta we Fortnite. Wszyscy użytkownicy korzystający z oprogramowania Epic Games są narażeni na utratę nie tylko wirtualnych przedmiotów, ale i prawdziwych pieniędzy. Powodem zmartwień są hakerzy poszukujący nowego źródła dochodu.

Sprawa jest poważna, bowiem nie chodzi o sporadyczne ataki i zagubione kilka dolarów. Cyberprzestępcy potrafią naciągnąć graczy na setki dolarów, kupując na ich rachunek wirtualną walutę, unikalne przedmioty do gry, a także rozszerzenia. Na forum Reddita znajdziemy już wiele tematów dotyczących nieautoryzowanych wydatków, które uszczupliły portfele o ponad 100-250 dolarów.

Jeden z użytkowników w rozmowie z redakcją Kotaku przyznał, że na jego mejla przyszła wiadomość z opłaconą transakcją, oczywiście dokonaną bez jego wiedzy. Na szczęście po skontaktowaniu się z obsługą Epic Games, przyznano mu zwrot pieniędzy, lecz problem z zabezpieczeniami kont wciąż jest aktualny.

Rzecznik firmy nie zamiótł tematu pod dywan i potwierdził, że trwają prace nad rozwiązaniem krytycznej sytuacji. Nie wiadomo w jaki sposób i jak długo zajmie im stworzenie muru przeciwko hakerom. Tymczasem wszystkie osoby, które zgłosiły nieautoryzowane rachunki sukcesywnie otrzymują zwrot środków.

Jeśli pogrywacie we Fortnite i chcecie bez obaw kontynuować rozgrywkę, polecamy zastosować się do poleceń Epic zawartych w ich biuletynie poruszającym zabezpieczenie konta. Najważniejsze punkty z instrukcji to m.in.:

1. Wybór unikalnego hasła, które nie jest powtarzane dla innych kont

2. Nie korzystać z ofert specjalnych, które wymagają od użytkownika podania danych do logowania

3. Powiązanie konta gry z kontem FB i Google

4. Aktualizacja systemu i programów antywirusowych

5. Weryfikacja adresu mejlowego

6. Aktywowanie dwustopniowego procesu logowania, który wymaga dodatkowego kodu wysłanego na mejla.    

 

Źródło: forbes.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię