Sieciowe Fortnite bije rekordy popularności nie tylko wśród graczy. Cyberprzestępcy znaleźli nowe miejsce do przeprowadzania ataków.

Porzućcie wszelką nadzieje Wy, którzy założyliście konta we Fortnite. Wszyscy użytkownicy korzystający z oprogramowania Epic Games są narażeni na utratę nie tylko wirtualnych przedmiotów, ale i prawdziwych pieniędzy. Powodem zmartwień są hakerzy poszukujący nowego źródła dochodu.

Sprawa jest poważna, bowiem nie chodzi o sporadyczne ataki i zagubione kilka dolarów. Cyberprzestępcy potrafią naciągnąć graczy na setki dolarów, kupując na ich rachunek wirtualną walutę, unikalne przedmioty do gry, a także rozszerzenia. Na forum Reddita znajdziemy już wiele tematów dotyczących nieautoryzowanych wydatków, które uszczupliły portfele o ponad 100-250 dolarów.

Jeden z użytkowników w rozmowie z redakcją Kotaku przyznał, że na jego mejla przyszła wiadomość z opłaconą transakcją, oczywiście dokonaną bez jego wiedzy. Na szczęście po skontaktowaniu się z obsługą Epic Games, przyznano mu zwrot pieniędzy, lecz problem z zabezpieczeniami kont wciąż jest aktualny.

Rzecznik firmy nie zamiótł tematu pod dywan i potwierdził, że trwają prace nad rozwiązaniem krytycznej sytuacji. Nie wiadomo w jaki sposób i jak długo zajmie im stworzenie muru przeciwko hakerom. Tymczasem wszystkie osoby, które zgłosiły nieautoryzowane rachunki sukcesywnie otrzymują zwrot środków.

Jeśli pogrywacie we Fortnite i chcecie bez obaw kontynuować rozgrywkę, polecamy zastosować się do poleceń Epic zawartych w ich biuletynie poruszającym zabezpieczenie konta. Najważniejsze punkty z instrukcji to m.in.:

1. Wybór unikalnego hasła, które nie jest powtarzane dla innych kont

2. Nie korzystać z ofert specjalnych, które wymagają od użytkownika podania danych do logowania

3. Powiązanie konta gry z kontem FB i Google

4. Aktualizacja systemu i programów antywirusowych

5. Weryfikacja adresu mejlowego

6. Aktywowanie dwustopniowego procesu logowania, który wymaga dodatkowego kodu wysłanego na mejla.    

 

Źródło: forbes.com

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię