Legendarny shooter pojawił się w nowej odsłonie retro. Fani klasycznych platformówek 2D po odpaleniu MiniDoom 2 poczują się jak w domu.

Minęło już 25 lat od premiery pierwszego Dooma. W tym czasie natłukliśmy od groma infernalnych bestii, nie uciekając się od krwawych finiszerów z piłą mechaniczną, czy też atomowego BFG. Choć id Software zrobiło sobie przerwę po 4 części, to nie oznacza to końca przygody samotnego marine.   

Na chwałę piekielnego uniwersum studio Calavera stworzyło kontynuację Dooma w wersji retro. MiniDoom 2 zaprosi graczy do równie intensywnej rozgrywki, gdzie nie brak potworów i uzbrojenia powstałych na bazie oryginalnej serii. Mimo zmiany wystroju oprawy graficznej na 2D, twórcy nie naruszyli najważniejszego aspektu gry, czyli klimatu przejawiającego się w rozkosznej eksterminacji demonów podlanej marsjańskim sosem.

W porównaniu do pierwszej edycji MiniDoom, kontynuacja zapewni dłuższą zabawę urozmaiconą o nowe levele i przeciwników. W ramach kampanii singleplayer możemy przejść 17 dodatkowych poziomów w 5 różnych opcjach trudności. Nadto w grze zadebiutuje 2 nowych bossów, których pozbędziemy się przy użyciu 14 broni zaczerpniętych z franczyzy Doom.

MiniDoom 2 jest całkowicie za darmo i pobierzecie go z oficjalnej strony producenta.       

Źródło: techspot.com

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię