Strona głównaWiadomościHalf-Life 2 będzie w pełni grywalny z aktualną technologią VR

Half-Life 2 będzie w pełni grywalny z aktualną technologią VR

Już niedługo Half-Life 2 będzie kompatybilny z najnowszym headsetem do VR. Twórcy moda obiecują pełne wsparcie dla Oculus Rift i HTC Vive oraz kilka ciekawych rozwiązań poprawiających immersję ze światem wirtualnym.

Gra legenda, ikona gatunku FPS i jedna z najlepszych produkcji jaka kiedykolwiek powstała na PC znalazła się na celowniku moderów. Trwają prace mające udoskonalić Half-Life 2 w wersji na VR. Ciężar butów Gordona Freemana będzie jeszcze bardziej odczuwalny niż miało to miejsce w pierwszych wersjach na headset Oculus Rift DK1.

Wraz z ulepszeniem technologii VR pierwotny mod przestał współpracować z aktualnymi urządzeniami, toteż grupa odpowiedzialna za jego stworzenie wzięła sprawy w swoje ręce i wystartowała z projektem, który ukazał się na Steam Greenlight. W przypadku poparcia dla twórców ich dzieło będzie szeroko dostępne dla użytkowników Steam, acz możliwe, że zostanie to opatrzone niewielką kwotą. Czy ponowne zwiedzanie opuszczonego Ravenholm będzie warte naszego czasu i pieniędzy? Biorąc pod uwagę listę szykowanych zmian z pewnością!

Do sieci trafił już pierwszy materiał filmowy ukazujący efekty prac. Dla smakoszy pięknych widoków przygotowywana jest obsługa HDR, zostaną poprawione tekstury, modele, a także odświeżone mapy przy jednoczesnym podniesieniu rozdzielczości. Poprawie ulegnie także interfejs użytkownika oraz interakcja gracza z władaną bronią. Tu np. popularny magnum .357 w trakcie przeładowania będzie wymagał wytrząsnięcia pustych łusek z bębenka.

Nieznana jest data wydania moda, ale wiemy, że będzie działać nie tylko z podstawową wersją HL2, ale także z dwoma jej rozszerzeniami.

Źródło: techspot.com roadtovr.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię