Advertisement
Strona głównaGryAktualnościHalf-Life: Alyx – co wiemy na temat gry

Half-Life: Alyx – co wiemy na temat gry

Valve oficjalnie ogłosiło Half-Life: Alyx, nową grę VR i pierwszy Half-Life od 12 lat. Deweloper twierdzi, że wszystkie szczegóły na temat gry ujawni jeszcze w tym tygodniu, ale już teraz wiemy co nie co na temat mechaniki i rozgrywki.

Serwis Ars Technica  opublikował kilka szczegółów na temat Half-Life: Alyx. Gra będzie prequelem, którego akcja rozegra się pomiędzy Half-Life 1 a 2. Jak sugeruje tytuł, główną bohaterką gry będzie Alyx Vance, partnerka Gordona Freemana z Half-Life 2.

Po raz kolejny będziemy mieli okazję wykorzystać mechanikę Gravity Gun, a zachowanie obiektów będzie podobne do tego, z dwójki. Jednak zamiast wspomnianego pistoletu grawitacyjnego dostaniemy Grabbity Gloves czyli magnetyczne rękawice, których zasada działania będzie podobna do Gravity Gun. Pozwolą one na przyciąganie odległych obiektów, które będą zachowywały się zgodnie z zasadami realnej fizyki.

Według informacji, Valve jest bardzo skupione na wykorzystaniu mocy swoich kontrolerów. Każdy obiekt w grze ma być interaktywny i reagować w sposób bardzo realistyczny. Jednak jak donosi Ars próba wprowadzenia do gry innego kultowego narzędzia Half-Life, czyli łomu nie powiodła się.

Co więcej, Half-Life: Alyx będzie pierwszą grą zbudowaną na silniku Source 2, następcy silnika Valve Source, który napędzał takie gry jak Portal czy Half-Life. Gra była rozwijana od kilku lat i jest jedną z trzech, nad którymi pracuje Valve. Pozostałe dwa tytuły nie są znane.

Valve zaprezentuje grę już w najbliższy czwartek.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię