Strona głównaGryAktualnościHalf-Life: ALyx na nowych fragmentach gameplay

Half-Life: ALyx na nowych fragmentach gameplay

Na 23 marca zapowiedziano premierę kolejnej gry Valve z uniwersum Half-Life. Stworzona wyłącznie z myślą o urządzeniach VR Half-Life: Alyx debiutuje 12 lat po H-L 2. Aby podkręcić atmosferę przed premierą Valve wypuściło kilka fragmentów gameplay – łącznie ponad 10 minut materiału.

Każde video poświęcone jest innemu sposobowi poruszania się w grze. Mamy więc teleport, który pozwala graczom przeskakiwać z miejsca na miejsce i uniknąć tym samym nudności. Jako drugie pokazano poruszanie się w stylu tradycyjnego FPS-a, przeznaczone dla osób z najmocniejszymi żołądkami. Trzeci sposób to płynny “zoom” z punktu do punktu.

Zobacz: Half-Life: Alyx dokładana data premiery i nowe screeny

Oprócz tego materiały prezentują znajome przedzieranie się i strzelanie w klimatach dobrze znanych z Half-Life, opanowanych przez obcych, dystopijnych otoczeniach. Są też fragmenty “poświęcone” interaktywności gry. Gracz może wchodzić w interakcje z obiektami, zagadkami i elementami otoczenia na różne sposoby, na przykład otworzyć sobie drzwi samochodu by zrobić z nich zasłonę w trakcie strzelaniny z żołnierzami Kombinatu.

Zobacz: Half-Life: Alyx podwoił sprzedaż Valve Index w 2019 roku

Gameplay Half-Life: Alyx:

Jak Wam się podobają zaprezentowane fragmenty?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię