Advertisement
Strona głównaGryAktualnościHalf-Life: Alyx podwoił sprzedaż Valve Index w 2019 roku

Half-Life: Alyx podwoił sprzedaż Valve Index w 2019 roku

Wielki powrót Half-Life’a już przynosi korzyści. 

Na kolejną odsłonę legendarnej gry Valve fani czekali przez długie lata. Dowcipy o premierze Half-Life 3 są powtarzane przy każdej możliwe okazji. Chociaż o trójce dalej nic nie wiemy, zapowiedź Alyx, Half-Life’a w wirtualnej rzeczywistości, okazuje się solidnym sposobem na sprzedawanie gogli VR.

Zobacz: Black Mesa – w pełni grywalny remake Half Life

Sprzedaż VR Q4 2019
źródło: SuperData XR Dimensions

Według danych SuperData w zeszłym roku Valve sprzedał 46 tysięcy sztuki swojego Indexa. W czwartym kwartale zeszłego roku, po zapowiedzi Half-Life: Alyx, sprzedały się aż 103 tysiące, ponad dwa razy tyle co w całym 2019.

Nie jest to prawdopodobnie również koniec tego szału zakupowego, ponieważ nawet jeżeli chcielibyście teraz kupić Index, byłoby Wam o to bardzo ciężko. Na oficjalnej stronie produkt jest wyprzedany od dłuższego czasu. Podobnie z większością dystrybutorów na całym świecie.

Statystyki SuperData robią jeszcze większe wrażenie, kiedy dodamy do tego wysoką cenę headsetu. Chociaż Index może jeszcze nie mieć podejścia do sprzedaży Oculusów czy PlayStation VR, cena jednych gogli Valve wynosi blisko pięć tysięcy złotych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie którzy nie wierzą w VR i uważają że podzieli los telewizorów 3D niech dalej przeładowują broń w grach na klawiszu „R” i celują prawym przyciskiem myszki, a VR niech zostawią tym którzy chcą lepszej immersji w grach :p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię