Strona głównaWiadomościRozrywkaHalo - stworzenie serialu kosztowało rekordową kwotę pieniędzy

Halo – stworzenie serialu kosztowało rekordową kwotę pieniędzy

Nadchodzący serial Halo już za rogiem – premierę zaplanowano na 24 marca. Okazuje się, że Paramount Plus zainwestowało całkiem pokaźny budżet w tę produkcję.

Według serwisu Variety, sezon pierwszy serialowego Halo ma budżet wynoszący około 10 milionów dolarów… za odcinek. Sezon składa się z 9 epizodów, więc całość będzie kosztowała 90 milionów dolarów. Variety nie cytuje tutaj żadnych konkretnych źródeł, ale CFO Paramount Plus, Tanya Giles powiedziała, że serial przeznaczony jest dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

Halo 5

Dla porównania, 10 milionów dolarów za odcinek to budżet porównywalny z Grą o Tron HBO – przynajmniej jeśli chodzi o jej pierwsze sezony. Marvel z Disney+ ma kosztować około 25 milionów dolarów za odcinek i uznaje się go za najdroższy serial do tej pory.

Zobacz: Obi-Wan Kenobi – wyczekiwany serial na nowym zwiastunie

Inna ciekawostka na temat Halo to to, że showrunner serialu, Steven Kane, ponoć napisał ponad 265 szkiców pierwszego sezonu. Intrygującym, ale też nieco niepokojącym jest fakt, że ponoć przy realizacji scenariusza, autorzy nie oglądali się za bardzo na grę – z jednej strony nie byli przez nią ograniczeni, z drugiej – to może być zła wiadomość dla hardcore’owych fanów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię