Strona głównaGryAktualnościHarry Potter RPG - szykuje się mroczna i rozbudowana gra

Harry Potter RPG – szykuje się mroczna i rozbudowana gra

Od wielu miesięcy po Internecie krążą plotki na temat gry RPG w uniwersum Harry’ego Pottera. Dwa lata temu wyciekło nawet krótkie wideo, prezentujące fragmenty gameplayu. Jednak o grze wciąż nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Aż do teraz. Na Reddicie pojawiło się mnóstwo informacji na temat nadchodzącej produkcji.

Informacje pojawiły się na Reddicie i niestety nie jesteśmy w stanie zweryfikować ich źródła. Użytkownik o pseudonimie „notexpectedbut” twierdzi, że należy do zespołu marketingowego Warner Bros i stąd zna szczegóły produkcji. Pomimo tego pamiętajcie – to tylko plotki i na ten moment tak należy je traktować.

Najważniejsze informacje na temat gry Harry Potter RPG:

 • Przede wszystkim gra nie będzie miała w nazwie „Harry Potter”. Jej pełna nazwa to Hogwarts: Dark Legacy.
 • W grze pojawi się kreator postaci, który nie ma być jakoś szczególnie rozbudowany, ale wystarczający. Do wyboru będziemy mieli między innymi płeć, a nawet pochodzenie (czarodziej pełnej krwi, półkrwi lub mugol). Ta ostatnia decyzja ma wpłynąć na opcje dialogowe i niektóre zadania.
 • W zależności od dokonanych wyborów zostaniemy przydzieleni do określonego domu.
 • W grze wcielimy się w młodego czarodzieja, który zostaje przeniesiony do Hogwartu z innej szkoły (ma to być ważne fabularnie wydarzenie). Przygodę rozpoczynamy na 5. roku i ma ona trwać aż do pierwszy lat kariery jako Auror.
 • Każdy z domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin) ma unikalne zadania, ale pomimo tego nie można być tym złym. Nie oznacza to, że w trakcie rozgrywki nie przyjdzie nam podejmować decyzji trudnych, które mogą doprowadzić inne ważne postacie do śmierci.
 • Fabularnie gra dzieje się po wydarzeniach z książek z Harrym Potterem, zaraz po tym jak jego dzieci kończą naukę w Hogwarcie. Antagonistą nie jest nikt na poziomie Voldemorta, ale jeden z byłych Śmierciożerców. Poza tym ma być kilku przeciwników w grze, co daje szanse na kolejne części.
 • W grze pojawią się postacie z książek. W pewnym momencie nawet sam Harry Potter.
 • Drzewko umiejętności jest bardzo rozbudowane. Ma być 5 różnych odgałęzień, a każde skupiać się na innym rodzaju magii. Jeden z perków pozwala między innymi na chwilowe spowolnienie czasu w trakcie walki. Inny pozwala na kontrolowanie potworów. Jest też punktacja dobra i zła. Jeśli pójdziemy w kierunku zła, to możemy nauczyć się potężniejszych czarów. Nie da się nauczyć żadnego z Zaklęć Niewybaczalnych (Avada Kedavra, Cruciatus oraz Imperius). Pojawią się też zadania szkolne, które mogą dać znaczące bonusy dla postaci.
 • Walka i fabuła małą być powolne, ale nie zabraknie też bardziej intensywnych fragmentów. Pojedynki mają być płynne i polegać na odpowiednim wyczuciu czasu i taktyce. Nie można spamować umiejętnościami, ponieważ nasza postać ma energię, która się wyczerpuje. Walki będą odbywać się z innymi czarodziejami, a także potworami. Jest też system pojedynków. Poza głównymi misjami porażka nie oznacza wczytania zapisu gry. Zamiast tego postać ma się budzić w szpitalu z nałożonymi negatywnymi efektami (czasowo).
 • Pojawi się mechanizm podobny do systemu Nemesis w Shadow of Mordor. Nie ma być aż tak rozbudowany, ale za to szczegółowo ma tworzyć rywali. Główny rywal ma być generowany losowo, ale głosu zawsze będzie użyczać mu ta sama osoba. Rywala można pokonać, zabić, a nawet się z nim pojednać w zależności od dokonanych w trakcie rozgrywki wyborów.
 • W grze będzie sporo eksplorowania. Mają być cztery podstawowe huby z mnóstwem szczegółów i postaci niezależnych. Trzy z nich to Hogwart, wioska Hogsmeade oraz Ministerstwo Magii. Głównie akcja ma się dziać w Hogwarcie, ale pod koniec nie zabraknie też misji np. w Londynie.
 • Gra jest podobno bardzo mroczna i nie jest przeznaczona dla dzieci. Powstaje raczej z myślą o tych, którzy czytali książki w dniu ich premiery i dzisiaj są dużo starsi.
 • W grze mają się pojawić rozbudowane mecze w Quidditcha, punkty dla poszczególnych domów, a także karcianka tak szczegółowa, jak Gwint.
 • W kilku misjach mamy wcielić się w inną postać. Informator jest przekonany, że zagramy głównym antagonistą, ale nie ma co do tego pewności. Misje te mają być bardzo ciekawe i zaskakujące.
 • Misje jako Auror mają przypominać rozwiązywanie spraw w LA Noir.
 • W grze dostępne będą opcje romansowe. Możliwe ma być nawet poślubienie kogoś w przyszłości. Pojawią się też towarzysze pomagający nam w misjach.

Gra ma mieć premierę w czerwcu 2021 roku. Wcześniej, bo jeszcze przed sierpniem tego roku, mamy zobaczyć pierwszy zwiastun. Pamiętajcie jednak – to tylko plotki, więc podchodźcie do nich ze sporym dystansem. Ale jeśli rzeczywiście WB szykuje tak rozbudowaną grę w uniwersum Harry’ego Pottera, to ja już nie mogę się doczekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię