Strona głównaWiadomościHDR, G-Sync, 4K, śledzenie oczu i Quantum Dot – Acer zaprezentował nowe...

HDR, G-Sync, 4K, śledzenie oczu i Quantum Dot – Acer zaprezentował nowe monitory dla graczy

Na konferencji next@acer w Nowym Jorku firma Acer zaprezentowała nowe monitory dla graczy z technologią Quantum Dot. Szczególnie ciekawie prezentuje się model X27 z HDR, G-Sync i rozdzielczością 4K.

Wczoraj Acer zaprezentował dwa nowe monitory z technologią Quantum Dot – X27 oraz Z271UV. Chociaż oba urządzenia powstały z myślą o graczach komputerowych, to jednak znacząco się od siebie różnią. Pierwszy to propozycja dla osób najbardziej wymagających i – nie ma co się oszukiwać -majętnych. Z kolei Z271UV wprowadza kilka ciekawych i nowoczesnych rozwiązań.

Acer Predator X27 to 27-calowy monitor z ekranem o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) oraz odświeżaniem 144 Hz. Charakteryzuje się szybkim czasem reakcji 4 ms oraz jasnością na poziomie nawet 1000 cd/m2, która jest wymagana do uzyskania obrazu HDR. W urządzeniu zastosowano aż 384 indywidualne strefy podświetlania LED. Acer zapewnia, że przekłada się to na lepsze odwzorowanie kolorów, mocniejszy kontrast i przede wszystkim głębszą czerń. Warto jeszcze wspomnieć, że Predator X27 obsługuje technologię synchronizacji obrazu Nvidia G-Sync i pokrywa 99 proc. palety barw sRGB.

Drugim zaprezentowanym modelem jest Acer Predator Z271UV. Jest on wyposażony w 27-calowy, zakrzywiony (1800R) ekran o rozdzielczości WQHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. W 130 proc. pokrywa on paletę barw sRGB. Monitor charakteryzuje się szybkim czasem reakcji 1 ms (3 ms natywnie) oraz odświeżaniem na poziomie 165 Hz. W modelu tym można regulować kąt pochylenia w zakresie od -5 do 25 stopni, obrót w zakresie od -30 do 30 stopni oraz wysokość do 12 cm. Predator Z271UV ma złącza DisplayPort, HDMI, cztery USB 3.0 oraz wyjście audio. Poza tym oferuje głośniki stereo o mocy 7 W każdy. Co ważne, ten model również obsługuje Nvidia G-Sync.

Monitory został również wyposażone w technologię śledzenia oczu Tobii. Dzięki temu, w wielu grach, wystarczy tylko spojrzeć na dany fragment ekranu, aby obraz został skupiony właśnie na nim. To dodatkowe wspomaganie dla sterowania przy pomocy klawiatury i myszki lub gamepada. Acer nie zapomniał również o filtrze światła niebieskiego, redukcji migotania obrazu, czy też przyciemnianiu obrazu podczas długich sesji w grze. Niestety, na ten moment nie znamy cen nowych monitorów.

Źródło: Acer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię