Strona głównaEsportHellRaiser i Misfits awansują do DreamHack Open Tours

HellRaiser i Misfits awansują do DreamHack Open Tours

Wczoraj zakończyły się eliminacje do DreamHack Open Tours w grze Counter-Strike: Global Offensive. W Europie najlepsi okazali się zawodnicy HellRaiser. Z kolei w Amerykach wygrali przedstawiciele Misfits. Tym samym oba zespoły zapewniły sobie udział w turnieju głównym.

W trakcie ostatniego weekendu odbywały się eliminacje do DreamHack Open Tours. Tradycyjnie zostały one podzielone na europejskie oraz amerykańskie. W pierwszym udział brała polska drużyna Kinguin. Chociaż nasi rodacy mieli korzystną drabinkę i byli faworytami, to niestety przegrali już w pierwszej rundzie z fińskim Encore. Było to spore zaskoczenie, ponieważ to Polacy są wyżej notowanym zespołem i byli upatrywani wśród kandydatów do awansu. Niestety, szybko pożegnali się z turniejem. Zamiast nich w finale europejskich eliminacji zmierzyły się drużyny HellRaiser oraz Tricked. Pojedynek zakończył się już po dwóch mapach. Lepsi okazali się zawodnicy z Europy Wschodniej, którzy wygrali kolejno 16:13 na mapie Nuke oraz 16:9 na Mirage. Dzięki temu zapewnili sobie udział w turnieju głównym, który odbędzie się na początku maja we Francji.

Tego samego dnia poznaliśmy zwycięzców amerykańskich kwalifikacji. Najlepsi okazali się zawodnicy Misfits z Shazamem, Relyksem Sickem, Seangaresem i Ichbannnem w składzie. W finale zmierzyli się oni z NRG i – tak samo, jak w Europie – do wyłonienia zwycięzców wystarczyły dwie mapy. W tym przypadku były to Mirage (16:7) oraz Cache (16:12). Dzięki temu poznaliśmy już wszystkich uczestników DreamHack Open Tours. W zawodach głównych wezmą udział: Mousesports, Natus Vincere, Heroic, EnVyUs, Gambit, G2 Esports, HellRaisers oraz Misfits. W puli nagród będzie 100 tys. dolarów, ale organizatorzy jeszcze nie zdradzili, ile z tego przypadnie wygranym. Wiadomo natomiast, że mecze będą rozgrywane w dniach 6-8 maja 2017 roku w Tours we Francji.

Źródło: HLTV

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię