Strona głównaWiadomościNowe monitory Asusa zadowolą nawet bardzo wymagających graczy

Nowe monitory Asusa zadowolą nawet bardzo wymagających graczy

Wkrótce portfolio Asusa powiększy się o trzy nowe modele monitorów. Wszystkie mają sporych rozmiarów matryce i wysokie częstotliwości odświeżania. Ale to nie jedyne elementy, którymi zwracają na siebie uwagę.

Wszystkie trzy nowe monitory Asusa zostały zaprezentowane w Berlinie i są dedykowane graczom komputerowym. Co więcej, powstały z myślą o tych najbardziej wymagających użytkownikach. Najniżej pozycjonowany model – Strix XG27VQ – wyposażony jest w 27-calową matrycę o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli z odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Ekran monitora jest dodatkowo zakrzywiony. Dużo ciekawiej prezentują się dwie kolejne konstrukcje. Pierwszą z nich jest Swift PG27VQ. Ona także ma 27-calowy, zakrzywiony ekran, ale już o rozdzielczości 2K, czyli 2450 x 1440 pikseli. Charakteryzuje się także wyższą częstotliwością odświeżania 165 Hz. Poza tym, zamiast standardowego podświetlenia diodami LED, zastosowano technologię Quantum Dot (kwantowej kropki), co w teorii powinno się przełożyć między innymi na lepsze odwzorowanie kolorów, w tym czerni. Monitor obsługuje również HDR i synchronizację obrazu dzięki Nvidia G-Sync.

Jednak zdecydowanie najciekawiej zapowiada się monitor oznaczony jako Swift PG27UQ. Ponownie producent zastosował zakrzywiony ekran o przekątnej 27 cali, ale w tym modelu pozwala on na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K 3840 x 2160 pikseli. Również obsługuje Quantum Dot, a maksymalne odświeżanie wynosi 144 Hz, dzięki czemu sprawdzi się w takich grach, jak Counter-Strike: Global Offensive. Warto jeszcze wspomnieć o wsparciu dla HDR, Nvidia G-Sync oraz certyfikacie UHD Premium, który oznacza między innymi jasność na poziomie 1000 cd/m2. Asus zdradził także, że PG27UQ ma matrycę IPS, która w 100% pokrywa paletę barw DCI-P3 (jest ona o około 25% szersza od sRGB). Warto jeszcze wspomnieć o 384 niezależnych strefach podświetlania, co powinno dać efekt w postaci wysokiego kontrastu. Monitor wyposażony jest w złącza HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.4. Ceny poszczególnych modeli nie są jeszcze znane.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię