Strona głównaWiadomościHistoria Clementine z The Walking Dead dobiega końca. Przed nami ostatni sezon...

Historia Clementine z The Walking Dead dobiega końca. Przed nami ostatni sezon gry Telltale

Każda historia prędzej czy później musi zostać zamknięta. Ten czas nadchodzi dla najlepszej gry ukazującej walkę ostatnich ludzi z plaga nieumarłych.

Żywe Trupy cieszą się niesłabnącą popularnością wśród serialowych wyjadaczy, ale również i graczy. Oryginalna seria Telltale wpisuje się w mięsisty trend od 2012 roku, choć wcale nie nawiązuje do postaci wykreowanych przez Roberta Kirkmana (oprócz krótkiego spinn-offu z Michonne). Deweloper najwyraźniej potrzebował wyłącznie otoczki, którą na własny wzór przerobił i przedstawił z nowymi postaciami i wątkami mogącymi wywołać podobne emocje.

Mimo, że większość graczy mogłaby upajać się przygodami Clementine w nieskończoność, to niestety dla The Walking Dead nadchodzi kres. Producent szykuje ostatni 4. sezon gry, w którym całkiem możliwe, że na dobre pożegnamy się z rezolutną dziewczynką. I to dosłownie, bowiem historia opowiedziana w grze jakby zatoczyła koło.

W pierwszej części wcielając się w nauczyciela Lee wzięliśmy pod swoją opiekę Clementine. Ten aczkolwiek nie dotrwał do kolejnych sezonów, zaś Clementine w późniejszym czasie przejęła po nim dryg do „matkowania” i swoją troską objęła inne dziecko. Całkiem więc prawdopodobne zdaje się, że ostatnie sceny z Clem będą również poruszające, jak miało to miejsce z Lee.

Producent zapowiedział, że w ostatnich odcinkach fabuła zostanie przewinięta od zakończenia 3 sezonu. Nie wiadomo o jakiej skali czasu jest tu mowa, lecz zaprezentowany krótki teaser zdradza, że główna bohaterka będzie nieco starsza i z pewnością bardziej doświadczona w te klocki (czyt. w zabijaniu zombie). Jej umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach mamy wykorzystać w o wiele swobodniejszy sposób, co ma być efektem ograniczenia liczby skryptów. Możemy się również spodziewać delikatnie lepszej oprawy graficznej i rzecz jasna mocnej fabuły, którą to właśnie seria The Walking Dead od samego początku stoi.

Brak informacji o planowanej premierze, lecz nie znaczy to, że twórcy nie lubią o swojej grze rozmawiać, wręcz przeciwnie. W trakcie panelu Pax East pokazali nawet demo technologiczne i wskazali różnice między 4. i ostatnim sezonem The Walking Dead.       

[you tube=2T8v1NTuB9I]
[you tube=o9USVc6w-DU]

Źródło: laystationlifestyle.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię