Strona głównaWiadomościSerwery Fortnite chwilowo nieczynne. Epic Games zmaga się z problemami w bazie...

Serwery Fortnite chwilowo nieczynne. Epic Games zmaga się z problemami w bazie danych

Na pewien czas należy zapomnieć o rozgrywaniu meczy we Fortnite. Nie wiadomo jak szybko deweloper przywróci pełną sprawność najpopularniejszej grze typu Battle Royale.

To nie są ćwiczenia! Epic Games od wczoraj walczy z poważnymi usterkami, które utrudniają zalogowanie się na swoim profilu Fortnite oraz w innych grach i serwisach. Zaobserwowane błędy jakoby są konsekwencją problemów z aktualnym stanem bazy danych.

Deweloper w oświadczeniu udostępnionym na Twitterze przeprasza graczy za nagłą sytuację i informuje, że wszystkie serwery aż do zakończenia prac konserwacyjnych pozostaną w trybie offline. Niestety dla fanów gry, Epic nie podało kiedy będzie można ponownie rozgrywać mecze. Zagadką pozostaje również temat, co spowodowało zamknięcie serwerów. Czyżby cyberprzestępcy zrobili ustawkę na dane graczy lub chcieli sabotować serwery najpopularniejszej gry Battle Royale?   

Po obejrzeniu wpisów na stronie status.epicgames.com dokumentujących aktualny postęp prac naprawczych, można zauważyć, że to nie pierwsze takie problemy w grze Fortnite. W samym kwietniu już kilka razy pojawiły się błędy w usłudze sieciowej Epic, a także kłopoty z matchmakingiem. Większość jednak zgłoszonych spraw została naprawiona w trakcie 1-2 dni, z tymże tym razem deweloper mierzy się z o wiele bardziej poważnym incydentem.

Najnowsza informacja nie zapowiada zbyt szybkiego happy endu – „Wciąż pracujemy nad procesem aktualizacji bazy danych i pozostajemy w stanie przestoju” – , ale nie popadajcie w panikę.       

Źródło: gamespot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię