Strona głównaWiadomościRozrywkaHistoria gier cRPG w formacie e-book do ściągnięcia za darmo

Historia gier cRPG w formacie e-book do ściągnięcia za darmo

To pozycja obowiązkowa dla fanów gier z gatunku Role Play Games. Jest niemal encyklopedią zawierającą opis ponad 300 najlepszych produkcji.

Cztery lata zajęło stworzenie lektury opisującej historię rozwoju gier RPG. Jest dziełem Felipe Pepe oraz 115 wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas w imię niezwykłej idei. Wędrówkę po grach autorzy rozpoczęli od samych początków elektronicznej rozrywki, sięgając po pradawne tytuły z 1975 roku. Ich wehikuł czasu zatrzymał się dopiero na 2014, po zapisaniu 528 stron, na których można znaleźć setki recenzji pogłębiających wiedzę o wąskim gatunku gier RPG.

Głównym założeniem projektu nie było wykonanie obiektywnego rankingu, a chęć znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego te gry są tak dobre. W tym celu nie wystarczyło zebrać kilku zdań mogących opisać kwintesencję każdego tytułu. Pepe wraz ze współautorami potraktowali gierki indywidualnie, zamieszczając w e-booku nie tylko zlepek informacji mogących oddać istotę rozgrywki, oprawy graficznej i pomysłów twórców. Pisarze poruszyli także problematykę fanowskich modów, opinie nt. gier ich twórców i screeny. To praktycznie pełny zapis pewnej historii branży, która wywarła ogromny wpływ na samych deweloperów, jak i graczy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wśród najlepszych polskich akcentów.

I teraz możemy razem z nimi prześledzić karty dziejów gier RPG i to całkiem za darmo. E-book jest dostępny do pobrania bezpłatnie na tejże stronie. Jedynym problemem może być język angielski, w jakim została książka przygotowana.

Źródło: techspot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię