Strona głównaGryAktualnościHogwarts Legacy pozwoli stworzyć transpłciową postać

Hogwarts Legacy pozwoli stworzyć transpłciową postać

Nadchodząca gra osadzone w uniwersum Harry’ego Pottera – Hogwarts Legacy będzie miała rozbudowane opcje tworzenia postaci. Gracze będą mogli stworzyć transpłciową postać.

Według informacji przekazanych przez znanego dziennikarza Jasona Schereiera Hogwarts Legacy będzie oferować bardzo rozbudowany system tworzenia postaci. Jak donosi w grze będzie możliwość stworzenia postaci transpłcowej. Ma to być odpowiedź ekipy studia Avalanche na transfobiczne komentarze J.K. Rowling, autorki serii o Potterze.

Dziennikarz powołuje się na informacje jakie otrzymał od osób pracujących przy projekcie. Oczywiście te chcą pozostać anonimowe bo nie mają uprawnień do rozmowy z prasą na tym etapie produkcji gry.  Jak twierdzą po rozpoczęci Hogwarts Legacy, gracz wybiera męski lub żeński typ ciała oraz dowolny typ głosu, podobnie jak miał oto miejsce w Cyberpunk 2077. Następnie wybiera czy postać ma być czarodziejem czy czarodziejką. Ostatnia decyzja ma wpływ na to czy zostaniemy umieszczeni w dormitorium dla dziewcząt czy chłopców oraz to w jaki sposób NPC będą zwracać się do głównej postaci.

Zobacz: PlayStation oficjalnie zapowiada VR na PS5

Jak informuje Bloomberg, transfobiczne komentarze Rowling zbulwersowały niektórych pracowników studia Avalanche. Wtedy postanowili na rozszerzenie opcji personalizacji postaci w grze. Początkowo spotkali się z oporem niektórych współpracowników, jednak pomysł udało się wdrożyć.

Premiera Hogwarts Legacy zaplanowana jest na 2022 roku. Akcję osadzono w XIX wieku, czyli na długo przed wydarzeniami z serii książek.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię