Strona głównaKonsoleXbox Game Pass: z usługi zniknie Wiedźmin 3 i kilka innych gier

Xbox Game Pass: z usługi zniknie Wiedźmin 3 i kilka innych gier

Microsoft zdradził, że z Xbox Game Pass wkrótce zniknie pięć gier, w tym popularny Wiedźmin 3 od CD Projekt RED.

Ostatnio Microsoft ciężko pracował na to, by uczynić z Xbox Game Pass usługę, która jest obowiązkową dla każdego gracza. XGP daje subskrybentom natychmiastowy dostęp do ponad 100 gier na konsolach, PC oraz urządzeniach mobilnych. Regularnie pojawiają się w niej nowe tytuły, ale czasem też niektóre znikają. Microsoft właśnie potwierdził pięć kolejnych z tej drugiej grupy.

Xbox Game Pass Ultimate

16 marca subskrybenci Xbox Game Pass stracą dostęp do Wiedźmina 3, Alvastia Chronicles, Astrologastera, Bloodstained: Ritual of the Night i gry Kona. Największą stratą jest oczywiście brak Wiedźmina 3 – to przecież jedna z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat, z ogromną liczbą branżowych nagród. W 2015 roku zdobyła mnóstwo tytułów Gry Roku i generalnie jest jedną z najlepszych jakie kiedykolwiek powstały. Pozostałe natomiast to gry bardziej z kategorii indie.

Na szczęście pustka zostanie szybko wypełniona nowymi tytułami – dzisiaj do usługi dodano Madden NFL 21, a wkrótce to samo ma się stać ze Star Wars: Squadrons. A co do samego Wiedźmina 3 – ciekawi jesteśmy czy jej usunięcie ma jakiś dodatkowy powód. Może chodzi o next-genowego patcha? Jak myślicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię