Strona głównaWiadomościRozrywkaHeroes of Might & Magic III wróci w formie planszówki! Za projekt...

Heroes of Might & Magic III wróci w formie planszówki! Za projekt odpowiada polska firma

Jedna z najbardziej uwielbianych gier, Heroes of Might & Magic III, powróci do życia za sprawą planszówki. Środki na ten cel będą zbierane na Kickstarterze.

Rdzeń rozgrywki będzie się opierał o jedno z trzech miast – Inferno, Castle oraz trzecie, jeszcze nie ogłoszone. Każde miasto będzie miało do wyboru dwóch bohaterów oraz całe rzesze kreatur, charakterystycznych dla danego miejsca. W zestawie otrzymamy 30 miniatur, w tym znanych herosów, takich jak Catherine Ironfist czy Xeron oraz kreatury – Archaniołów, Diabłów czy klasyczne i ponadczasowe smoki.

heroes-of-might-and-magic-III

Rozgrywka będzie połączeniem eksploracji z świata, z wykorzystaniem mapy podzielonej na hexy oraz przypominającej szachy walki, reprezentującej klasyczne pola bitwy, z których znana jest seria.

Zobacz: Songs of Conquest – strategia w klimatach Heroes of Might & Magic III oraz serii Settlers

Co ciekawe, za stworzenie gry odpowiedzialna jest polska firma, Archon Studio. Jej szef, Jarosław Ewertowski, powiedział:

“W Polsce, gra była jedną z najbardziej kultowych, w jakie graliśmy. Właściwie każdy dzieciak w latach 90 grał w Herosy, więc jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że możemy zmienić naszą dziecięcą miłość w taką planszówkę.”

Kampania na Kickstarterze zaplanowana została na listopad 2022, a najniższy poziom wsparcia pozwoli wspierającym zagrać w podstawową wersję gry za mniej niż 99 dolarów. Przy wyższych poziomach mogą oczekiwać dodatkowych rozszerzeń.

Więcej informacji o grze oraz kampanii na Kickstarterze znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię