Strona głównaGryAktualnościLeague of Legends – Riot wyłączył czat pomiędzy drużynami

League of Legends – Riot wyłączył czat pomiędzy drużynami

Riot Games w ramach walki z toksycznym zachowaniem graczy wprowadza bardzo dużą zmianę w League of Legends. W patchu 11.21 czat /all został wyłączony.

W komunikacie dotyczącym zmiany możemy przeczytać:

Chociaż czat /all może być źródłem zabawnych interakcji społecznych między zespołami, a także dobrych przekomarzań, obecnie negatywne interakcje przeważają nad pozytywami.

Ocenimy wpływ tej zmiany za pomocą ustnych raportów o nadużyciach i stawek karnych, a także ankiet i bezpośrednich opinii od was wszystkich.

Obecnie jedyną opcją komunikacji pomiędzy drużynami są emotki. Wyjątek stanowi koniec gry, gdy dostępny jest pełen czat pomiędzy drużynami. Nadal będzie można rozmawiać z kolegami z drużyny.

Zobacz: Apex Legends zbiera negatywne recenzje na Steamie

Według graczy zmiana ta nic nie zmieni, ponieważ większość toksycznych tekstów wysyłanych jest przez członków drużyny a nie przez przeciwników. Riot przyznał, że czat zespołowy również może być toksyczny, jednak zostaje ponieważ ma lepszy powód do istnienia niż czas /all.

Jeśli chodzi o [czat zespołowy], zdajemy sobie sprawę, że werbalne nadużycia zdarzają się również na czacie zespołowym, więc wyłączenie czatu /all nie rozwiąże całego problemu. Czat zespołowy pełni ważną funkcję w koordynowaniu zespołu, więc potencjalna wartość, jaką przynosi jest znacznie wyższa nawet jeżeli przynosi także negatywne doświadczenia.

W konkurencyjnych grach jest podobnie, czat pomiędzy drużynami jest ograniczony. Co ciekawe, ustawienie jako domyślnego czatu drużynowego w Rainbow Six Siege w 2020 roku pokazało, że czat między drużynami powodował 85% przypadków toksycznych wypowiedzi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię