Strona głównaGryAktualnościHorizon Forbidden West - edycje dla PS5 będą dodatkowo płatne

Horizon Forbidden West – edycje dla PS5 będą dodatkowo płatne

Sony i Guerilla Games ujawniły ceny i zawartość edycji Horizon Forbidden West. Nie będzie tanio, a posiadacze PS5 dopłacą dodatkowo.

Dzisiaj oficjalnie ruszyły preordery na Horizon Forbidden West, a co za tym idzie, Sony i Guerilla Games ujawniły zawartość wszystkich edycji, w jakich ukaże się gra. Informacje te raczej nie ucieszą posiadaczy PlayStation 5.

Najtańsza będzie Edycja Fizyczna Standardowa – jednocześnie jest to jedyna wersja, która – w zależności od tego ile zapłacicie i co kupicie – jest kompatybilna tylko z PS4 lub tylko z PS5. Wersja na PS4 kosztuje 299 zł, a na PS5 – 339 zł. Jednym słowem, w tej wersji patch dla PS5 nie tylko nie jest darmowy, nie da się go też dokupić – trzeba zdobyć osobną wersję gry. Oprócz gier, pakiet zawiera skin Nora Legacy i włócznię Nora Legacy.

Druga w kolejności jest cyfrowa edycja Deluxe, która kosztuje 389 i jest kompatybilna z obiema konsolami. Zawiera elementy wymienione wcześniej, soundtrack, album z grafikami, komiks, dwa dodatkowe skiny, dwie bronie, elementy i materiały. Wszystkie te przedmioty są cyfrowe.

Następnie mamy pakiet Edycji Specjalnej. Tu także, podobnie jak z edycją Cyfrową, mamy dwie osobne wersje, z których ta na PS5 jest droższa – 399 zł, vs. 349 zł za wersję PS4. W pakiecie, oprócz gry, znajduje się steelbook, minialbum, cyfrowa ścieżka dźwiękowa i skin oraz broń z edycji cyfrowej.

Przedostatni pakiet to edycja kolekcjonerska. Wersje dla obu konsol kosztują 899 zł, a poza grą macie steelbook, minialbum, figurki, cyfrowe stroje i bronie, ścieżkę dźwiękową, komiks, elementy i materiały.

No i na koniec najdroższa, edycja Regalla. Pakiet kosztuje 1199, niezależnie od konsoli. Oprócz elementów z edycji kolekcjonerskiej, zawiera on dodatkowe figurki, stand, karty z grafikami, mapę wykonaną na płótnie i więcej elementów.

Dla niektórych ważną informacją może być, że – choć do pakietów otrzymujemy steelbooka do przechowywania gry – to nie każdy zestaw będzie zawierał fizyczną kopię gry. Jak podaje informacja na oficjalnym blogu Sony, te będą dostępne jedynie w wersji Fizycznej Standardowej oraz Specjalnej. Pozostałe wersje będą miały jedynie dołączony voucher / kod na pobranie gry ze sklepu PlayStation Store.

Preordery zapowiada poniższe wideo:

Jak oceniacie zawartość poszczególnych edycji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię