Advertisement
Strona głównaGryAktualnościHorizon Zero Dawn - cena wersji PC niespodziewanie wzrosła

Horizon Zero Dawn – cena wersji PC niespodziewanie wzrosła

W piątek ogłoszono datę premiery Horizon Zero Dawn na PC. Wtedy cena wynosiła jeszcze równowartość niecałych 33 funtów. Teraz nagle wzrosła.

Sony nie odniosła się jeszcze do tego nagłej zmiany ceny Horizon Zero Dawn. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że cena wzrosła jedynie w brytyjskiej walucie. Ale nie, zarówno forum ResetEra, jak i SteamDB pokazują analogiczne zachowania. Na obu pojawiła się dyskusja na temat tego skąd taka nagła zmiana.

Horizon Zero Dawn

Fani zastanawiają się czy pierwotna cena gry na Steam nie była po prostu błędem, który teraz został skorygowany. Kiedy Sony ogłosiło, że pecetowa wersja Horizon Zero Dawn pojawi się 7 sierpnia, gra pojawiła się też na Epic Games Store w cenie właśnie 39.99. Teraz więc obie ceny by się pokrywały.

Inne wytłumaczenie mówi o wykorzystaniu przez graczy oprogramowania typu VPN, by uzyskać inną cenę, niższą niż w swoim regionie – co jest niezgodne z regulaminem Steama i może skutkować banem. Oczywiście zmiana ceny nie pozostała bez echa wśród społeczności Steam. Na forum usługi pojawiło się mnóstwo wątków na ten temat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię