Advertisement
Strona głównaGryAktualnościTwórcy BioShock – nasz nowy projekt to „pokręcone g****”

Twórcy BioShock – nasz nowy projekt to „pokręcone g****”

Take-Two chce odrodzić serię BioShock, jednak twórca serii Ken Levine pracuje obecnie nad innym projektem. Jak sam twierdzi ten projekt to całkiem pokręcone g****.

Ken Levine, twórca BioShock wystąpił na GameLab 2020. Podzielił się kilkoma informacjami na temat swojej nowej gry, nad którą obecnie pracuje dla Take-Two.

Nie mogę powiedzieć wam wiele o nowej grze, ale zdecydowanie pełna jest pokręconego gówna.

Przyznał również, że często przychodzi do swojego zespołu z nowymi pomysłami, które można wprowadzić do gry. Jeżeli tylko możliwa jest jego implementacja na silniku gry, jego zespół go wprowadza.

Jeśli masz ludzi, którzy nie mówią, że coś brzmi zbyt szalenie, i że jedziesz po krawędzi, to możesz stworzyć coś niesamowitego. Świetne rzeczy często balansują na krawędzi. Więc czasami musisz lekko przekroczyć tą krawędź i zrobić coś niedorzecznego i skandalicznego a następnie złagodzić ton. Jeżeli tego nie zrobisz nigdy nie wiesz gdzie jest granica. Czasami trzeba ją przekraczać. Musisz iść do biura i mówić ludziom różne rzeczy, a oni będą patrzeć na ciebie, jakbyś był szalony. Ale potem wracasz do robienia czegoś co faktycznie można zrobić.

Zobacz: Cyberpunk 2077: twórcy idą na kolejne kompromisy, z gry znika zawartość

Nowa gra, nad którą pracuje obecnie Levine rozwijana jest w studiu Ghost Story Games. Jak przyznaje ma to szczęście, że Teke-Two nie zmusza go do pracy według ściśle określonego harmonogramu.

Na szczęście jestem teraz w sytuacji, w której terminy są nieco inne, niż te, z którymi miałem do czynienia gdy byłem młodszy. Zdobyłem trochę zaufania w Take-Two i dają mi trochę więcej swobody.

BioShock

Zobacz: Diablo 3 – wystartował sezon 21. Co zawiera?

Podkreślił jednak, że wciąż martwi się datami, harmonogramami i kwestiami budżetowymi. Stwierdził, że są one ważne ponieważ pomagają nakreślić zespołowi ścieżkę pracy.

Martwię się o daty i martwię się o terminy, ponieważ uważam, że są one ważne. Jeśli masz nieskończoną ilość czasu i pieniędzy to może to być prawdziwy problem. Chcesz mieć kamienie milowe nad, którymi pracujesz, musisz mieć też ludzi, którzy ci o nich przypominają i o kompromisach na jakie trzeba iść.

Levine na razie milczy w kwestiach tego czym jest jego nowa gra i kiedy weźmie się za produkcję BioShock 4. W każdym razie gdy tylko pojawią się nowe informacje na ten temat damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię