Strona głównaWiadomościHP Omen Accelerator - stacja dokująca, dzięki której zwiększysz moc komputera

HP Omen Accelerator – stacja dokująca, dzięki której zwiększysz moc komputera

Jeśli Twój komputer opada z sił i uruchomienie nowej gry to dla niego cierpienia e-Wertera, czym prędzej zaopatrz się w stację dokującą eGPU HP Omen Accelerator. Pozwala rozszerzyć moc obliczeniową o GTX 1070 i dodatkowe dyski. 

Powiedzmy sobie szczerze, że nie wszystkie laptopy nadają się do gier. Nie mówiąc już o budżetowych wersjach, które uzbrojone są w zintegrowane układy graficzne. Odpalenie, choćby tytułu z 2016 roku, zmusza do obniżenia w menu efektów graficznych i rozdzielczości. Wówczas pragnienie jest silniejsze od korzyści płynących z rozgrywki. Aczkolwiek ograniczenia mocy przenośnych komputerów można ominąć za sprawą stacji dokującej HP Omen Accelerator.

Wystarczy, by Wasze lapciaki obsługiwały interfejs Thunderbolt 3. Wtem 1,5 metrowym kablem możemy połączyć zewnętrzną jednostkę HP Omen Accelerator z urządzeniem, na którym docelowo zamierzamy grać. I tu należy podkreślić, że zagramy dosłownie we wszystko. Macie ochotę na Mass Effect: Andromeda, a może Resident Evil (2017) – nie ma sprawy. 60 kl/s jest tuż na wyciągnięcie dłoni.

Aby można było bez przeszkód osiągniąć wspomnianą wydajność, Omen Accelerator wyposażono w 500 W zasilacz. Energia ta przyda się w momencie, gdy będziemy chcieli zamontować w pudle GeForce’a GTX 1060 lub 1070. Wewnątrz skrzynki znajdziemy również miejsce na dysk SSD do 256 GB bądź klasyczny HDD do 1 TB. Akcelerator nie tylko jest przekaźnikiem mocy karty graficznej, ale także można go wykorzystać do szybkiego ładowania laptopa z maksymalną mocą 60 W.

 

Oprócz szybkiego portu Thunderbolt 3, na odwrocie skrzynki dodatkowo znajdziemy 4 gniazda USB 3.0, USB 3.1, a także port Gigabit Ethernet do komunikacji sieciowej. Producent zastrzegł sobie jednak, że nie ich pudło będzie współpracować wyłącznie z produktami oznaczonymi logiem HP. I co ważniejsze, nie ze wszystkimi. Na liście znajdują się na razie 4 modele laptopów: Spectre 13, Spectre x360 13, Spectre x360 15 oraz EliteBook x360 1030 G2. Mimo pogróżek, wielce prawdopodobne zdaje się, że HP Omen Accelerator będzie współpracować z każdym komputerem wyposażonym w port Thunderbolt 3.

Premiera HP Omen Accelerator jest jeszcze zagadką, lecz wiemy już, że nie będzie kosztować mniej niż $299.

Źródło: egpu.io laptopmag.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię