Strona głównaWiadomościHTC oficjalnie prezentuje bezprzewodowy adapter do gogli Vive

HTC oficjalnie prezentuje bezprzewodowy adapter do gogli Vive

Już na targach Computex 2017 HTC obiecało, że wkrótce zaprezentuje światu bezprzewodowy adapter, który pozwoli bawić się w świecie wirtualnej rzeczywistości bez plączących się dookoła kabli. Trochę musiało upłynąć czas, bo urządzenie dopiero teraz trafia do sprzedaży.

Najlepsze wrażenia z obcowania z wirtualną rzeczywistością są wtedy, gdy zapomnimy, że to VR. Jednak w przypadku kabli podłączonych do komputera może to być nieco utrudnione. Potykanie się o przewody i ograniczony zakres ruchów potrafią skutecznie zepsuć zabawę. Właśnie dlatego HTC stworzyło bezprzewodowy adapter, który ma te problemy rozwiązać.

HTC zapewnia, że urządzenie ma 6 metrów zasięgu, co powinno być wartością wystarczającą w większości domów i mieszkań. Jeśli chodzi o akumulator, to ten ma wytrzymywać 2 godziny ciągłego grania, ale to zapewnienia producenta i warto byłoby to przetestować dla potwierdzenia. Samo urządzenie składa się z dwóch elementów – nadajnika i odbiornika. Stworzone zostało przy współpracy z Intelem i DisplayLink.

Ile to kosztuje? Niestety, całkiem sporo. Za adapter trzeba zapłacić aż 300 dolarów, ale w tej cenie otrzymujemy też 2-miesięczną subskrypcję Viveport. Posiadacze HTC Vive Pro muszą wydać dodatkowe 60 dolarów, inaczej ich sprzęt nie będzie kompatybilny z dodatkiem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię