Strona głównaWiadomościHTC wyznacza nowy standard jakości zestawów VR

HTC wyznacza nowy standard jakości zestawów VR

HTC Vive zapowiada wprowadzenie Vive Pro i Vive Wireless Adapter. Nowe urządzenia VR zostaną wyposażone w podwójne wyświetlacze OLED, które zdaniem tajwańskiej firmy oferują 78% wzrost rozdzielczości w stosunku do obecnej generacji.

Ponadto firma całkowicie przebudowała Viveport VR oraz Vive Video, co powinno przenieść doświadczenia z użytkowania VR na wyższy poziom. Zastosowane rozwiązania gwarantują wyższą rozdzielczość, lepszą jakość dźwięku oraz zapewniają wyższy komfort użytkowania dzięki bezprzewodowej łączności z zestawem.

Vive Pro

Jest to nowa wersja HMD Vive, przeznaczona zarówno dla entuzjastów VR jak i użytkowników biznesowych, którzy potrzebują wyraźnego obrazu i krystalicznej jakości dźwięku. Vive Pro ma dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 2880 x 1600, co stanowi 78% wzrost rozdzielczości w stosunku do obecnie oferowanego Vive HMD (2160 x 1200 pikseli).

Całość dopełniają wbudowane w urządzenie słuchawki ze wzmacniaczem oferujące głęboki przestrzenny dźwięk. Ergonomia zestawu została poprawiona w stosunku do poprzedniego modelu przez lepsze wyważenie zestawu oraz możliwość łatwego dopasowania do głowy. Nowy zestaw otrzymał również dwa mikrofony z aktywną eliminacją szumów.

Daniel O’Brien, GM USA Vive powiedział:

Na rynku VR istnieje duża potrzeba uzyskania wysokiej jakości obrazu dzięki zastosowaniu wyświetlaczy o dużej rozdzielczości, zintegrowanego dźwięku i wykorzystaniu w zestawie najlepszych dostępnych części. Vive Pro oferuje najwyższą jakość wrażeń podczas korzystania z VR zarówno dla użytkowników domowych jak i biznesowych.

[you tube=DPMJDXmYwiY]

Vive Wireless Adaptor

Kolejnym zaprezentowanym na CES produktem była karta Vive Wireless Adapter, która jako pierwsza na rynku wprowadza bezprzewodową komunikację dla zestawów VR Vive i Vive Pro.

Bezprzewodowy adapter jest wyposażony w technologię WiGig firmy Intel i oferuje najwyższą jakość VR, wykorzystującą pasmo 60 GHz, co gwarantuje niższe opóźnienia i poprawia wydajność. Adapter zostanie udostępniony w trzecim kwartale tego roku dla klientów na całym świecie.

Dyrektor generalny Virtual Reality Gorup w Intel Frank Soqui wypowiedział się na temat nowego urządzenia:

Bezprzewodowa VR była prawie na każdej liście życzeń użytkowników już od momentu jej powstania. Gwarantujemy, że zastosowanie technologii WiGig firmy Intel zapewni najwyższą jakość wrażeń z użytkowania VR zarówno dla użytkowników domowych jak i biznesowych.

Wygląda na to, że przyszłość jest w zasięgu ręki i w końcu doczekaliśmy się możliwości swobodnego korzystania z zestawów VR bez ograniczeń w postaci wiązek przewodów.

Źródło: 3dguru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię