Strona głównaRecenzjeAkcesoriaHyperX Solocast - mikrofon stworzony do streamowania

HyperX Solocast – mikrofon stworzony do streamowania [test]

Popularność streamingu od lat nie maleje. Dla wszystkich, którzy sami chcą spróbować tej przygody, HyperX stworzył mikrofon SoloCast.

Odkąd streaming zyskał tak ogromną sławę, gracze i potencjalne gwiazdy Twitcha szukają stosunkowo tanich rozwiązań, które pomogą im w uruchomieniu własnego kanału. Firma HyperX zawsze była kojarzona z produktami wysokiej jakości, co nie raz udowodniła chociażby swoimi słuchawkami dla graczy. Czy podobnie jest w przypadku mikrofonu HyperX SoloCast?

 Specyfikacja:

 • Typ: pojemnościowy, kardioidalny
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz,
 • Złącza: USB – USB-C
 • Długość kabla: 2 m,
 • Dodatkowe: regulowany statyw, gwintowane złącze, współpraca z PS4 i Mac
 • Waga: mikrofon 261 gramów, statyw 125 gramów,
 • Gwarancja: 24 miesiące,
 • Cena: 399 PLN

Budowa

Mikrofon jest zapakowany w malutkie opakowanie, w którym znajdziemy tylko plastikową wytłoczkę, samo urządzenie, mały statyw oraz kabel USB-C. Przy pierwszym kontakcie z mikrofonem najbardziej zwraca uwagę… jego waga. Razem ze statywem urządzenie waży niecałe 400 gramów – znam myszki ważące więcej. Dzięki niewielkiej wadze oraz rozmiarom zestawu, nie będzie żadnego problemu z zapakowaniem go przed podróżą, czy wykorzystaniem jako mikrofon połączony z aparatem czy kamerą gdzieś w terenie.

Wygląd to kwestia gustu, ale na mnie design urządzenia zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Utrzymany w całości w czerni, z metalu wyglądającego na bardzo solidny, z jedyną, czerwoną diodą, sygnalizującą tryb pracy urządzenia, z pewnością wpasuje się w każde biurko. Wspomniana dioda świeci światłem ciągłym kiedy mikrofon jest w trybie nagrywania, lub miga, gdy wyciszymy urządzenie przyciskiem zlokalizowanym na górze.

Zobacz: HyperX wypuszcza nowe klawiatury z autorskimi przełącznikami Aqua

Oprócz mikrofonu, w zestawie otrzymujemy statyw. Jest równie niewielki jak mikrofon, ale nie zabrakło w nim regulacji w kilku płaszczyznach – mikrofon możemy odchylić w kierunku ramienia statywu oraz obrócić o maksymalnie 90 stopni od i do siebie. Biorąc jednak pod uwagę jego kierunkowy charakter, najlepiej po prostu ustawić stronę z logo i diodą do siebie. Na dole obudowy mikrofonu znajdziemy też specjalny gwint do montowania na dużych statywach. Komunikacja urządzenia z komputerem odbywa się za pomocą gniazda USB-C – dobrze, że firma idzie zgodnie z panującymi obecnie standardami.

Jakość nagrań

Mikrofon, mimo iż wygląda niepozornie, oferuje znakomitą jakość nagrań. Jak możecie usłyszeć na poniższych próbkach, dźwięk jest głośny, wyraźny i donośny. Testy nagrań potwierdzają tylko to, co widać już po spojrzeniu w parametry techniczne urządzenia. Poza tym, nie wymaga żadnej dodatkowej regulacji czy podbijania w systemie, nie ma też konieczności korzystania z jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Jedyny zauważalny minus SoloCasta to to, że brak pop-filtra sprawia, iż “wybuchające” głoski stają się nieco zbyt mocno słyszalne.

Podsumowanie

Firma HyperX znowu stworzyła urządzenie, które oferuje bardzo dobrą jakość i możliwości za niezłą cenę. Korzystając z SoloCasta mamy pewność, że nagrany głos będzie wyraźnie słyszalny i głośny, a samo urządzenie pozwala też na zastosowanie “w terenie”. Podobnie w grach – dzięki szerokiemu pasmu i sporej czułości, komunikacja w grach multiplayer powinna się za jego pomocą odbywać bez żadnych problemów, nawet jeśli w tym samym czasie w słuchawkach będą rozbrzmiewać odgłosy walki. Zdecydowanie urządzenie godne polecenia.

Ocena: 8/10

Zalety

 • stosunek jakości do ceny
 • niewielkie rozmiary
 • wysoka jakość materiałów
 • pasuje do każdego biurka
 • statyw w komplecie
 • mocowanie do gwinta

Wady

 • brak pop-filtra w zestawie

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię