Strona głównaWiadomościAkcesoriaHyperX stworzył swoją pierwszą klawiaturę membranową dla graczy

HyperX stworzył swoją pierwszą klawiaturę membranową dla graczy

Po sporym sukcesie, jakim była linia klawiatur mechanicznych od HyperX, firma ta postanowiła uderzyć w nieco inny segment rynku, tworząc swoją pierwszą w historii klawiaturę… membranową.

Alloy Core, bo taką nazwę nosi nowe urządzenie od HyperX, to kolejne urządzenie z serii RGB. Producent zapewnia, że będzie to doskonałe rozwiązanie dla tych spośród graczy, którzy szukają solidnego urządzenia w rozsądnej cenie. Ta wynosić ma około 259 złotych, a więc około 40 złotych mniej niż w przypadku najbardziej chyba popularnej klawiatury HyperX Alloy FPS.

Alloy Core umieszczono w trwałej, wzmacnianej ramie z tworzywa sztucznego i posiada miękko działające klawisze, co do których producent zapewnia, że cechuje je wysoka kultura pracy, a dodatkowo są odporne na zalanie (testowano to używając 120 ml płynu, czyli tyle ile wynosi europejska norma). Urządzenie wyposażono w wydzielone przyciski do multimediów i szybkiego dostępu, które sterują podświetleniem i trybem gry. Jeśli chodzi o to, czym najbardziej chwali się producent w nowej klawiaturze, czyli podświetlenie RGB, to w przypadku Alloy Core RGB jest to 6 stref i 3 poziomy jasności.

Tyle obietnic. Trzeba przyznać, że nowe urządzenie HyperX zaskakuje, nie wiem tylko czy na pewno pozytywnie. Znana z może dość drogiego, ale jednak wysokiej klasy sprzętu dla wymagających, teraz oferuje klawiaturę ze średniej półki, chwaląc się przede wszystkim jej podświetleniem, a różnica w cenie w porównaniu z topowym modelem nie jest taka znowu powalająca. Wszystko to jednak tylko pierwsze wrażenia, które – mam nadzieję – znikną po bliższym kontakcie z tym urządzeniem.

 A co Wy sądzicie o takiej zmianie podejścia firmy HyperX jeśli chodzi o sprzęt dla graczy?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię