Strona głównaEsportIEM Katowice 2024 już za nami – znamy najlepszych graczy na świecie

IEM Katowice 2024 już za nami – znamy najlepszych graczy na świecie

Tegoroczne rozgrywki IEM Katowice 2024 zwyciężył Team Spirit wynikiem 3:0. Tym samym ekipa wygrała trofeum oraz 400 tysięcy dolarów z puli nagród wynoszącej okrągły milion. Zobacz naszą fotorelację.

Kolejny IEM już za nami. Znamy zwycięskie drużyny StarCraft II oraz Counter-Strike. Tegoroczna edycja była najszybciej wyprzedaną w historii wydarzenia – to pierwszy raz od 8 lat, gdy polska drużyna dotarła do Fazy Play-off i rywalizowała na głównej scenie katowickiego Spodka.

Poza wyprzedanymi trybunami zmagania w CS2 oglądało 972 119 widzów. Całą imprezę odwiedziło 65 000 gości. Nic dziwnego – pierwszy raz od dawna w turnieju wystąpiło kilkunastu Polaków. Co więcej, na liście znaleźli się czterej członkowie słynnej Złotej Piątki – Filip “NEO” Kubski, Wiktor “TaZ” Wojtas, Jakub “kuben” Gurczyński oraz Janusz “Snax” Pogorzelski. Oprócz tego, do drużyny Dychy, ENCE, dołączyło trzech rodzimych zawodników, wcześniej grających pod banderą 9INE. Fani zobaczyli ogromną szansę na powrót do czasów polskiej świetności esportowej.

Do fazy grupowej przeszło zarówno ENCE jak i FaZe Clan, G2 Esports oraz MOUZ. Widzowie na trybunach mogli więc po raz pierwszy od 8 lat kibicować na żywo tak dużej lokalnej reprezentacji. Faza Play-off rozpoczęła się 9 lutego z którego obronną ręką wyszli FaZe Clan i Team Spirit.

Finałową rozgrywkę zwyciężył Team Spirit z wynikiem 3:0, zdobywając trofeum oraz 400 tysięcy dolarów.

A teraz obiecana fotorelacja:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię