Strona głównaEsportIEM Katowice będzie towarzyszył turniej PUBG Invitational

IEM Katowice będzie towarzyszył turniej PUBG Invitational

O prawdopodobieństwie zorganizowania podczas katowickiego IEM turnieju w tę bijącą rekordy popularności grę spekulowało się już od pewnego czasu. Teraz tę informację potwierdzono oficjalnie – podczas IEM Katowice 2018 zostanie zorganizowany turniej PUBG Invitational.

W turnieju, który będzie miał pulę nagród 50 tysięcy dolarów, zagra 16 drużyn, a same zawody odbędą się podczas pierwszego turniejowego weekendu – 24 i 25 lutego. 9 drużyn – po trzy z Ameryki Północnej, Europy i Azji – otrzyma bezpośrednie zaproszenia. Pozostałe 7 zostanie wyłonione w drodze kwalifikacji. Podział miejsc z kwalifikacji będzie wyglądał następująco: 3 miejsca dla Ameryki Północnej i Europy oraz jedno miejsce dla przedstawicieli Azji.

Katowicka edycja PUBG Invitational będzie już trzecim dużym turniejem w tę grę, po edycji na Gamescom oraz stworzonej podczas IEM Oakland. Osobiście jestem dość sceptyczny jeśli chodzi o wartość esportową PUBG, szczególnie z punktu widzenia widza, ale z tym większym zainteresowaniem przyjrzę się jak wypadnie jego najnowsza edycja.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię