Strona głównaEsportPaństwa Grupy Wyszechradzkiej organizują esportowy turniej. W puli 1 milion euro

Państwa Grupy Wyszechradzkiej organizują esportowy turniej. W puli 1 milion euro

Swój wyjątkowy turniej, czyli Blast! Pro Series, mają Skandynawowie, więc kraje Grupy Wyszechradzkiej stwierdziły, że nie mogą być gorsze. Tym samym ogłoszono nowy turniej esportowy z pulą nagród 1 miliona euro – V4 Future Sports Festival.

O tę gigantyczną pulę nagród esportowcy z Polski, Czech, Węgier i Słowacji powalczą w 4 dyscyplinach – CS: GO, LoL, FIFA 18 i Clash Royale. Za organizację odpowiadają Egymillióan a magyar esportért Egyesület, Hungarian Digital Welfare Programme, a ESL Polska będzie odpowiedzialne za przeprowadzenie kwalifikacji online.

Jak twierdzą organizatorzy, V4 Future Sports Festival będzie okazją do rozwoju dla ambitnych, młodych zawodników, a przede wszystkim pierwszym centrum esportowej społeczności na Węgrzech i w naszej części Europy. Esport będzie tylko jedną z atrakcji festivalu, na którym zobaczymy także pokazy dronów i mecze piłki nożnej robotów. 

Jeśli chodzi o podział nagród z puli wynoszącej milion euro, to w turnieju CS: GO do zdobycia będzie 500 tysięcy, w LoLu 300 tysięcy, a w FIFA 18 i Clash Royale po 100 tysięcy euro. Turniej zaplanowano na 23-25 marca, a rozegrany zostanie w Budapeszcie.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię