Strona głównaWiadomościIGN przejęło Humble Bundle. Czy to oznacza, że nie kupimy już w...

IGN przejęło Humble Bundle. Czy to oznacza, że nie kupimy już w niskiej cenie paczek z grami?

Zaniepokoiła nas sensacyjna informacja o biznesowej fuzji między IGN i organizacją, która od lat dostarcza nam świetne gierki. Wygląda jednak na to, że nasze ulubione źródełko z grami nie uschnie.

Informacja o wrogim przejęciu spadła na nas, jak grom z jasnego nieba. Nagle przed oczami stanęły nam te wszystkie świetne promocje na gry, z których z ochotą skorzystaliśmy. Każdego miesiąca kilkukrotnie sprawdzaliśmy stronę Humble Bundle, aby mieć pewność, że żadne pakiety nam nie umkną. Po usłyszeniu z zagranicznych mediów o podpisanej umowie z IGN poczuliśmy prawdziwą trwogę mogącą zmrozić serce każdego gracza.

Kiedy w końcu dotarło do nas, że możemy stracić swój ukochany sklep z cyfrowymi grami, zaczęliśmy szukać odpowiedzi na to, co się stanie z Humble Bundle. Czy ich profil dystrybucji – a w tym okresowe promocje i darmowe gry – zmieni się nie do poznania? Mitch Galbrait z IGN nieco nas uspokoił, mówiąc bez ogródek o zawartej umowie. Humble Bundle ma w dalszym ciągu prowadzić swój sklep i organizować akcje promocyjne dla swoich użytkowników. Jedyne co się zmieni to szerokość kanału informacyjnego, bowiem IGN Entertainment nie tylko będzie odpowiadać za finansowanie swojego partnera, ale również zamierza reklamować go na swoim portalu technologicznym.

Całkiem możliwe, że ich fuzja pozytywnie wpłynie na liczbę i jakość gier udostępnianych w ramach atrakcyjnych pakietów. Nie obrazimy się, jeśli w przyszłości pojawiać się będzie o wiele więcej darmowych tytułów. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, co przyniesie jutro, ale w tym przypadku wierzymy, że może być tylko lepiej.            

  

Źródło: polygon.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię