Strona głównaEsportIkea będzie robić meble dla esportowców

Ikea będzie robić meble dla esportowców

Ikea nawiązuje współpracę z amerykańską firmą Unyq oraz szwedzkim Area Academy. Owocem tych działań ma być całkowicie nowa linia mebli dedykowanych esportowcom.

Area Academy to szwedzka organizacja, która między innymi organizuje esportowe obozy dla dzieci. W ten sposób chce pokazywać, że cyfrowa rywalizacja może być sposobem na edukowanie młodzieży. Jednym z ostatnich działań firmy było powołanie grupy osób, która ma doradzać Ikei i Unyq przy projektowaniu i produkowaniu mebli dla esportowców.

– Tworząc produkty dla graczy trzeba pamiętać, że nie są to tylko osoby młode. Wiele grających osób to 30-latkowie. Pomysł jest taki, aby każdy mógł zeskanować swoje działo i spersonalizować meble do swoich potrzeb. Możliwe będzie też wybranie designu i koloru – powiedział Tommy ‘Potti’ Ingemarsson, prezes Area Academy.

Ikea jest zdania, że na świecie jest 2 mld graczy, którzy potrzebują wygodnych i ergonomicznych mebli, będących w stanie sprostać ich wymaganiom.

– Jesteśmy ciekawi jak połączenie mebli z nowymi technologiami jest w stanie poprawić granie i wszystko, co z nim związane. Jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy odpowiednich partnerów do współpracy i osiągnięcia sukcesu – skomentował Marcus Engman, menadżer ds. designu w Ikei.

Taka współpraca może być bardzo ciekawa. Wejście Ikei na rynek gamingowy to spore wydarzenie. kto wie, może już wkrótce na DreamHackach, ESL One i innych turniejach zobaczymy krzesła i biurka z logo szwedzkiego producenta.

Źródło: Esports Insider

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię