Advertisement
Strona głównaGryAktualnościIkona Marka Van Bastena usunięta z FIFY 20. Holender przesadził?

Ikona Marka Van Bastena usunięta z FIFY 20. Holender przesadził?

Ikona Marka Van Bastena została oficjalnie usunięta ze wszystkich paczek w grze FIFA 20. To pokłosie niedawnych komentarzy holenderskiego piłkarza, który w trakcie transmisji telewizyjnej wykazał się niesamowitym nietaktem.

Cała sprawa rozegrała się w sobotę 23 listopada po meczu ligi holenderskiej pomiędzy Ajaxem Amsterdam oraz Heracles. W studiu pomeczowym dziennikarz holenderskiego FOX Sports rozmawiał po niemiecku z trenerem drużyny gości. Po zakończeniu rozmowy w tle było słychać charakterystyczne dla nazistów pozdrowienie „sieg heil”. Jego autorem był nie kto inny, jak Mark Van Basten.

Zobacz: Skandal na pro scenie FIFY. Gracze celowo unikali meczów ze sobą?

Holender tłumaczył się, że chciał w ten sposób zażartować z dziennikarza i poziomu jego znajomości języka niemieckiego.

– Nie miałem zamiaru szokować. Chciałem zakpić jedynie z Hansa Kraaya i jego znajomości niemieckiego. Przepraszam za moje zachowanie – tłumaczył się Van Basten.

Zobacz: PZPN powołuje oficjalną reprezentację Polski w eFutbolu

Nie da się jednak ukryć, że było to co najmniej niefortunne. Trener drużyny gości – Hans Wormuth przyznał, że Van Basten zadzwonił do niego w nocy i przeprosił za swoje słowa. Jednocześnie dodał, że tego typu pozdrowienie jest w Niemczech uważane za ogromny nietakt i stąd pewne całe zamieszanie.

Doszło wręcz do tego, że ikona Marka Van Bastena została usunięta z FIFY 20. Nie traficie na nią już w żadnej paczce z kartami. Natomiast karta prawdopodobnie pozostanie w ekwipunku wszystkich tych, którzy trafili lub kupili ją wcześniej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię