Strona głównaEsportSkandal na pro scenie FIFY. Gracze celowo unikali meczów ze sobą?

Skandal na pro scenie FIFY. Gracze celowo unikali meczów ze sobą?

Od kilku dni profesjonalna scena FIFY żyje ogromnym skandalem. Część zawodników miało informować się, kiedy grają i kiedy szukają meczów w Lidze Weekendowej, aby unikać walki ze sobą. To miało im ułatwić wbijanie dobrych wyników i uzyskanie tzw. weryfikacji.

Dla profesjonalnych graczy FIFY bardzo ważne są Ligi Weekendowe. Dobry wynik pozwala im uzyskać tzw. weryfikację i tym samy udział w eliminacjach do najważniejszych turniejów. Jednak zrobienie 30:0 czy nawet 27:3 nie jest zadaniem łatwym. Tym bardziej, że coraz więcej osób potrafi grać i aspirujących profesjonalistów jest pełno.

Zobacz: Piłkarz Barcelony przyłapany na oszustwie w FIFIE

Dlatego część profesjonalistów postanowiło założyć tajnego Discorda, przy pomocy którego komunikują się w trakcie Ligi Weekendowej. Jeśli któryś z nich szuka akurat meczu, to informuje o tym pozostałych. Ci czekają z wyszukiwaniem pojedynku, aby nie trafić na wymagającego rywala. Mechanizm jest niezwykle prosty i skuteczny, ale też zakazany przez EA Sports. O sprawie jako pierwszy poinformował Nick ‘RunTheFutMarket’ Bartels, który pokazał zrzuty ekranów z tajemniczej grupy.

Zobacz: Wyciekły dane 1600 profesjonalnych zawodników Fifa 20

Electronic Arts szybko zareagowało na sprawę. Ukarany został jeden z topowych zawodników FIFY – NYC_Chris, który otrzymał zawieszenie na dwa turnieje kwalifikacyjne z serii EA Sports FIFA 20 Global Series. Co dziwne, tylko on otrzymał bana, gdy w sprawę było zaangażowanych dużo więcej osób. Cieszy natomiast, że nawet najlepsi gracze nie są nietykalni i Kanadyjczycy nie boją się wyciągania konsekwencji. Prawdopodobnie sprawa będzie miała swój dalszy ciąg.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię