Strona głównaEsportIlluminar Gaming bronią tytułu ESL Mistrzów Polski

Illuminar Gaming bronią tytułu ESL Mistrzów Polski

Zawodnicy Illuminar Gaming po raz kolejny pokazali jak niezwykle groźnym przeciwnikiem są jeśli chodzi o polską scenę League of Legends. W finale 16. sezonu Mistrzostw zdominowali przeciwników z Szaty Maga i po wygranej 3:0 wznieśli mistrzowskie trofeum.

W pierwszej potyczce Szata Maga od samego początku nie miała praktycznie nic do powiedzenia. Pierwsza krew przelana została już w drugiej minucie pojedynku, a w ciągu kilku następnych minut tego starcia padły nie tylko kolejne zabójstwa, ale też pierwsze wieże Szaty Maga. IHG bardzo szybko wypracowali sobie sporą przewagę złota, która po około 20 minutach meczu wynosiła już 10 tysięcy. 1. mapa zakończyła się po niecałych 30 minutach.

W drugim starciu zawodnicy Szaty Maga zdołali nieco opanować emocje, a IHG chyba poczuli się nieco zbyt pewnie, ponieważ przebieg gry – przynajmniej w jej początkowej i środkowej fazie – stał się dużo bardziej wyrównany. Zawodnikom Szaty Maga udało się nawet zdobyć smoka, ale za to Baron wpadł w ręce IHG. Ułatwiło to IHG zniszczenie dwóch inhibitorów Szaty, a chwilę później wygranie całej drugiej gry.

Trzecia mapa wyglądała podobnie do drugiej, czyli walka była bardziej wyrównana, Szata Maga była w stanie wygrywać niektóre teamfighty, ale problematyczna była dla nich obrona wież. Chwilę przed upływem 30 minuty IHG zdobyli Barona i przejęło inicjatywę w starciu. Chwilę później padły pierwsze inhibitory przeciwników. Rewelacyjnym zagraniem co prawda popisał się Inspired, który skradł przeciwnikom prawie już pokonanego Barona, ale niewiele poprawiło to sytuację Szaty. Potrójne zabójstwo Wollite’a było w tym momencie już przysłowiowym gwoździem do trumny przeciwników. MVP turnieju został wybrany Mateusz 'Kikis’ Szkudlarek.

Za wygraną w 16. sezonie ESL MP IHG zdobyło 35 tysięcy złotych, Szata Maga za drugie miejsce otrzymała 16 tysięcy, obie drużyny będziemy też mogli obserwować w drugiej edycji European Masters. Jak myślicie, jak IHG poradzi sobie w europejskich rozgrywkach?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię