Strona głównaEsportNowa zasada na Majorach w CS:GO. Virtus.pro i SK Gaming mają problem

Nowa zasada na Majorach w CS:GO. Virtus.pro i SK Gaming mają problem

Powoli zbliżają się otwarte eliminacje do londyńskiego Majora w CS:GO. Normalnie przeszłoby to bez większego echa, gdyby nie fakt, że wprowadzono bardzo ważną zmianę w regulaminie. Taką, przez którą problem mogą mieć chociażby Virtus.pro i SK Gaming.

Przed startem otwartych kwalifikacji do Majora, znany dziennikarz – Richard Lewis zauważył pewną zmianę w regulaminie rozgrywek. Dodano jeden punkt, którego wcześniej nie było. Zmiana jest na tyle istotna, że prawdopodobnie znacząco wpłynie na sytuację wielu znanych drużyn.

Punkt 6.7 regulaminu mówi, że:

– Drużyny i zawodnicy nie powinni mieć żadnej korzyści finansowej z sukcesu drużyny, przeciwko której występują. Aby uczestniczyć w Majorze 2018 w Londynie zawodnicy i drużyny są zobowiązani do zapewnienia, iż nie mają żadnych powiązań finansowych (w tym, ale nie tylko, współwłasności, licencjonowania i pożyczki) wobec innych drużyn lub ich zawodników. Jeśli drużyny lub gracze mają umowę lub porozumienie biznesowe, które może budzić obawy, prosimy o skontaktowanie się z przedstawicielami turnieju w celu dalszej dyskusji.

Co to zmienia? Weźmy na przykład Virtus.pro i SK Gaming. Obie drużyny należą do tego samego przedsiębiorstwa – ESforce, które kilka miesięcy temu zostało kupione przez rosyjskiego giganta Mail.ru. Teraz oba te zespoły nie mogą brać udział w tym samym turnieju, ponieważ są biznesowo powiązane. To samo tyczy się firmy RFRSH, która ma udziały w Astralis, Godsent oraz Heroic. Co z nimi? Od pewnego czasu w kuluarach mówi się o sprzedaży SK Gaming do innej organizacji. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się między innymi Immortals. To rozwiązałoby problem ESforce, ale wciąż kłopot ma RFRSH.

Problem mogą mieć też zawodnicy. Weźmy na przykład karrigana lub cajunb. Obaj byli wśród założycieli Astralis i wciąż mają w nich udziały. Nowa zasada nie pozwala im rywalizować ze sobą. Tym samym – przynajmniej na ten moment – Astralis, OpTiC i FaZe Clan nie mogą uczestniczyć w Majorze.

Richard Lewis dowiedział się, że zmiana w regulaminie to pomysł samego Valve. To właśnie twórcy CS:GO wpadli na pomysł wprowadzenia ograniczenia, które może być problematyczne dla wielu zespołów. Temat nie jest całkowicie nowy jednak tak nagłe wprowadzenie zmiany w regulaminie może budzić zastrzeżenia. Drużyny mają niewiele czasu na załatwienie wszystkich formalności i jest spora szansa, że część z nich może nie wziąć udział w turnieju. Czas pokaże, jak zareagują na to zawodnicy i organizacje.

Nie zmienia to faktu, że to bardzo dobra zmiana, która była konieczna!

Źródło: Richard Lewis YouTube

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię