Strona głównaGryAktualnościImperator: Rome – Paradaox wstrzymuje prace nad projektem

Imperator: Rome – Paradaox wstrzymuje prace nad projektem

Jeszcze przed zaplanowanym na koniec tego miesiąca PDXCON, Paradox poinformował o zmianach strukturalnych w firmie. W związku z tym w tym roku nie będzie się zajmował projektem Imperator: Rome.

Bevan Davies na oficjalnym forum Paradox Interactive wyjaśnił zmiany struktury firmy. Davies powiedział, że obecnie w studio pracuje 150 programistów. Zostali oni podzieleni na trzy zespołu, z których każdy pracuje nad oddzielnym projektem. Jednak żadnym z nich nie jest Imperator: Rome.

Zobacz: Valve – firma pozwana za praktyki monopolistyczne na Steam

Jak wyjaśnia:

Zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje potrzeba wzmocnienia kilku projektów w PDS, a biorąc pod uwagę sytuację, w której Imperator znajdował się przed premierą 2.0, zdecydowaliśmy, że po uruchomieniu aktualizacji będziemy przenieść ludzi z Imperator do tych innych projektów.

W związku z tym w tym roku nie pojawi się żadna dodatkowa zawartość do gry.

W tej chwili pracujemy nad planami ponownego powiększenia zespołu do Imperatora i dalszego rozwoju, napisał Davies, ale na krótką metę musieliśmy skoncentrować nasze wysiłki na innych projektach.

Te projekty znajdują się pod opieką jednego z trzech zespołów: PDS Green, PDS Red, PDS Gold. Każdy z nich ma pod swoimi skrzydłami określone produkcje. PDS Green zajmuje się Stellarisem, Red ma pod opieką Crusader Kings 3, Gold z kolei walczy z Hearts of Iron 4.

Za Europę Universalis 4 odpowiada obecnie zewnętrzne studio Paradox Tinto, które zostało otwarte w zeszłym roku. Jego najnowszy dodatek, Leviathan, nie został dobrze przyjęty, z najniższą oceną użytkowników spośród wszystkich dostępnych na Steamie, obecnie 8% pozytywnych. W międzyczasie projektant treści w Hearts of Iron 4 powiedział, że toksyczność graczy odstrasza twórców Paradoxu od forów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię